Ćwiczenia symulacyjne ze zdarzenia masowego

25 kwietnia br. Klinika Medycyny Ratunkowej Szpitala Uniwersyteckiego nr 1 w Bydgoszczy oraz studenci zrzeszeni w Kole Medycyny Ratunkowej pod przewodnictwem dr Jakuba Nożewskiego, przy współudziale studentów III roku Ratownictwa Medycznego naszej Uczelni, wzięli udział we wspólnych ćwiczeniach symulacyjnych wysokiej wiarygodności ze zdarzenia masowego - "Mas5ówka".

Uczestnicy wydarzenia od podstaw przygotowali scenariusz dla swoich upozorowanych poszkodowanych i brali aktywny udział w organizacji całego przedsięwzięcia. Plan zdarzenia skupiał się na wystąpieniu wypadku drogowego na podbydgoskiej drodze S5 z udziałem autobusu wiozącego studentów oraz samochodu osobowego i dostawczego. Studenci odbywający w tym czasie zajęcia w salach fantomowych zostali zaangażowani w pomoc na Szpitalnym Oddziale Ratunkowym, co miałoby również miejsce w sytuacji realnej. Studenci wcielili się w swój przyszły zawód i podejmowali działania jako Ratownicy Medyczni w wyznaczonej strefie czerwonej według schematu segregacji medycznej oraz jako Asystent Triażysty. Studenci mieli również okazję przyjmować pacjentkę od Bydgoskiego Zespołu Lotniczego Pogotowia Ratunkowego "Ratownik 2".

Studenci z Ratownictwa Medycznego to Nicholas Karolak, Julia Hamerska, Weronika Hermanowska, Justyna Graniczna, Ewa Dudkiewicz, Inga Szlagor, Agata Olszewska, Weronika Wesołowska, Kinga Koperska, Oliwia Maciaszek, Jakub Pruski, Wojciech Lipiński, Piotr Grdeń, Kinga Płóciennik, Maciej Grzela, Lidia Krauze, Julia Gatniejewska, Bernadeta Zalewska, Natalia Mućka, Paweł Bolt, Patryk Kubiński.

Studenci III roku Ratownictwa Medycznego w trakcie wspólnych ćwiczeń symulacyjnych wysokiej wiarygodności ze zdarzenia masowego - "Mas5ówka". Studenci III roku Ratownictwa Medycznego w trakcie wspólnych ćwiczeń symulacyjnych wysokiej wiarygodności ze zdarzenia masowego - "Mas5ówka".

fot. Roman Bosiacki