Międzynarodowy studencki mecz koszykówki

6 kwietnia 2022 r. na hali sportowej Szkoły Podstawowej nr 15 im. Teresy Ciepły z Oddziałami Mistrzostwa Sportowego przy ulicy Czerkaskiej 8 odbył się mecz koszykówki, pomiędzy studentami polskojęzycznymi, a studentami anglojęzycznymi. Wydarzenie zorganizowane zostało przez Międzynarodowe Stowarzyszenie Studentów Medycyny IFMSA – Poland Oddział Bydgoszcz oraz Multicultural Students Associations (MSA Bydgoszcz).

Obie drużyny wspierali zawodnicy sekcji koszykówki AZS Collegium Medicum. Mecz nie odbyłby się bez ogromnej pomocy trenera mgr. Adama Ziemińskiego, za co ogromnie dziękujemy!
Niesamowita atmosfera na widowni oraz zacięta i emocjonująca gra uczyniły to wydarzenie jedynym w swoim rodzaju. Mecz był bardzo wyrównany i zakończył się wynikiem 50:39 dla drużyny English Division – gratulujemy! Zwycięska drużyna otrzymała Przechodni Puchar, który wręczył prof. dr. hab. n. med. Arkadiusz Jawień.

Dzięki zaangażowaniu udało się również zebrać dary dla uchodźców z Ukrainy, które zostaną przekazane do Bydgoskiego Centrum Targowo-Wystawienniczego.

Cieszymy się, że takie wydarzenia budzą duże zainteresowanie wśród studentów, jest to dla nas mobilizacja do organizowania kolejnych.

koszykowka11.04