Studentka na medal!

Studentka na medal!

 Kinga Gacka

Brąz w Belgradzie – takim hasłem możemy opatrzyć wyczyn naszej rodzimej lekkoatletki Kingi Gackiej. Biegaczka i jednocześnie studentka Fizjoterapii Wydziału Nauk o Zdrowiu  Collegium Medicum UMK, zdobyła miejsce na podium w sztafecie 4 razy 400 metrów, podczas Halowych Mistrzostw Świata w Belgradzie.

Kinga Gacka na co dzień studiuje fizjoterapię i jednocześnie trenuje w BKS Bydgoszcz pod okiem Iwony Baumgart, mamy Igi Baumgart-Witan, złotej i srebrnej medalistki olimpijskiej z Tokio. To właśnie wespół z Igą, nasza studentka utorowała sobie drogę na podium. Zawodniczki sięgnęły po brązowy medal, godnie reprezentując polską lekkoatletykę. Kinga Gacka w trakcie mistrzostw została okrzyknięta przez fachowców za „objawienie belgradzkiej sztafety”

Jako uczelnia jesteśmy dumni z zawodniczki, która studiując fizjoterapię na naszej uczelni, jednocześnie spełnia swoje sportowe powołanie plasując się na podium. Przypominamy, że zawodnicy, którzy aktywnie trenują, realizują studia trybem kariery dwutorowej sportowca.  Programu ten ma na celu zapewnienie sportowcom najlepszych warunków dla kontynuowania i rozwijania kariery sportowej oraz nauki akademickiej. Częścią koncepcji programu jest elastyczne podejście do studiowania, ale przede wszystkim zapewnienie wsparcia w celu odpowiedniego zarządzania i planowania kariery sportowej harmonijnie łączonej z nauką uniwersytecką. 

 

 

 

Kinga Gacka841C1699

Zdjecia Mariusz Kowalikowski