COVID-19    Kształcenie i sesja w trybie zdalnym od 31 stycznia do 27 lutego

PROJEKT „STUDY BUDDY” zostań opiekunem studenta zagranicznego!

Poszukujemy studentów, którzy chcieliby pomóc studentom zagranicznym przyjeżdżającym do CM UMK  w ramach programu Erasmus + na semestr letni.

Pamiętasz swoje pierwsze tygodnie w obcym kraju, kiedy wszystko wydawało się zarazem fascynujące, ale i obce, często trudne i zwyczajnie doskwierała Ci samotność? Większość naszych stypendystów nie zna języka polskiego i pierwszy raz jest w Polsce. Czasami to również ich pierwszy w życiu dłuższy pobyt za granicą. I choć wyczekują tego wyjazdu z niecierpliwością i entuzjazmem, to początki bywają trudne…
Jeśli lubisz poznawać nowych ludzi, można na Tobie polegać, znasz dobrze swoje miasto i dysponujesz odrobiną wolnego czasu w okresie przyjazdu stypendystów do Polski – to właśnie Ciebie poszukujemy!
Uczestnictwo w programie nie zobowiązuje do całodobowej opieki, najważniejsze by mieć ze sobą stały kontakt, by „Twój” Erasmus zawsze mógł na Ciebie liczyć. A czas, który razem spędzicie, to przede wszystkim niesamowite doświadczenia, szansa na nowe przyjaźnie, pogłębienie znajomości języka obcego i naprawdę dobrą zabawę!

Na Wasze zgłoszenia czekamy do 20 stycznia 2022 r.

Do zadań „Study Buddy” należy m.in.:

• kontakt z Erasmusem (e-mail) przed jego przyjazdem (na pewno jest wiele pytań, na które odpowiedź pomoże Erasmusowi w przygotowaniu do przyjazdu do Polski: od rodzaju klimatu, do kosztów wyżywienia),
  • w miarę możliwości odebranie Erasmusa z lotniska/dworca lub poinstruowanie go gdzie ma się udać po przyjeździe,
  • pomoc w zakwaterowaniu w domu studenta, znalezieniu się w polskiej rzeczywistości
  • pomoc w starcie na uczelni -> kontaktowanie się z pracownikami dziekanatów, pokazanie jak korzystać z biblioteki, gdzie można coś zjeść, itp.
  • wspólne wyjścia, zabawy, zwiedzanie, doraźna pomoc, itp.

ZGŁOSZENIA

Jeśli chcesz zostać opiekunem studenta zagranicznego wyślij e-mail na adres: urszula.krzyzanska@cm.umk.pl o treści: Imię i nazwisko; wydział; rok studiów; stopień znajomości angielskiego (innych języków); jeśli mieszkasz w akademiku, napisz, w którym; inne uwagi.

WIĘCEJ INFORMACJI:

Napisz: urszula.krzyzanska@cm.umk.pl Zadzwoń: 52 585 33 37 Przyjdź: Dział Projektów i Współpracy Międzynarodowej CM UMK (ul. Jagiellońska 13, Budynek F, II piętro, pokój 59)

Studenci międzynarodowi się ucząFot. Tomasz Rydelski