COVID-19    Kształcenie i sesja w trybie zdalnym od 31 stycznia do 27 lutego  

PROJEKT „STUDY BUDDY” zostań opiekunem studenta zagranicznego!

PROJEKT „STUDY BUDDY” zostań opiekunem studenta zagranicznego!

Poszukujemy studentów, którzy chcieliby pomóc studentom zagranicznym przyjeżdżającym do CM UMK  w ramach programu Erasmus + na semestr letni. 

Pamiętasz swoje pierwsze tygodnie w obcym kraju, kiedy wszystko wydawało się zarazem fascynujące, ale i obce, często trudne i zwyczajnie doskwierała Ci samotność? Większość naszych stypendystów nie zna języka polskiego i pierwszy raz jest w Polsce. Czasami to również ich pierwszy w życiu dłuższy pobyt za granicą. I choć wyczekują tego wyjazdu z niecierpliwością i entuzjazmem, to początki bywają trudne…
Jeśli lubisz poznawać nowych ludzi, można na Tobie polegać, znasz dobrze swoje miasto i dysponujesz odrobiną wolnego czasu w okresie przyjazdu stypendystów do Polski – to właśnie Ciebie poszukujemy!
Uczestnictwo w programie nie zobowiązuje do całodobowej opieki, najważniejsze by mieć ze sobą stały kontakt, by „Twój” Erasmus zawsze mógł na Ciebie liczyć. A czas, który razem spędzicie, to przede wszystkim niesamowite doświadczenia, szansa na nowe przyjaźnie, pogłębienie znajomości języka obcego i naprawdę dobrą zabawę!

Na Wasze zgłoszenia czekamy do 20 stycznia 2022 r.

Do zadań „Study Buddy” należy m.in.:

  • kontakt z Erasmusem (e-mail) przed jego przyjazdem (na pewno jest wiele pytań, na które odpowiedź pomoże Erasmusowi w przygotowaniu do przyjazdu do Polski: od rodzaju klimatu, do kosztów wyżywienia),
  • w miarę możliwości odebranie Erasmusa z lotniska/dworca lub poinstruowanie go gdzie ma się udać po przyjeździe,
  • pomoc w zakwaterowaniu w domu studenta, znalezieniu się w polskiej rzeczywistości
  • pomoc w starcie na uczelni -> kontaktowanie się z pracownikami dziekanatów, pokazanie jak korzystać z biblioteki, gdzie można coś zjeść, itp.
  • wspólne wyjścia, zabawy, zwiedzanie, doraźna pomoc, itp.


ZGŁOSZENIA

Jeśli chcesz zostać opiekunem studenta zagranicznego wyślij e-mail na adres: urszula.krzyzanska@cm.umk.pl o treści: Imię i nazwisko; wydział; rok studiów; stopień znajomości angielskiego (innych języków); jeśli mieszkasz w akademiku, napisz, w którym; inne uwagi.

WIĘCEJ INFORMACJI:

Napisz: urszula.krzyzanska@cm.umk.pl Zadzwoń: 52 585 33 37 Przyjdź: Dział Projektów i Współpracy Międzynarodowej CM UMK (ul. Jagiellońska 13, Budynek F, II piętro, pokój 59)

Studenci międzynarodowi się ucząFot. Tomasz Rydelski