Sukcesy Interdyscyplinarnego Koła Internistycznego

Działające już od roku na naszej uczelni Interdyscyplinarne Koło Internistyczne osiągnęło ogólnopolski sukces! Podczas uroczystej gali laureatów 11. konkursu StRuNa, która odbyła się 13 listopada, studenckie koło naukowe otrzymało wyróżnienie w kategorii Debiut Roku 2021. Koło jest jedną z trzech nagrodzonych w tej kategorii organizacji w skali całego kraju, a najwyżej notowaną spośród kół działających na uczelniach medycznych. Nagroda została przekazana na ręce przewodniczącego koła Pawła Niewiadomskiego oraz Jakuba Husejko. Ten sukces IKI zdaje się być dopiero początkiem, pierwszym wielkim krokiem w kierunku propagowania wśród studentów aktywnego poszerzania wiedzy i doświadczenia z zakresu chorób wewnętrznych - w tym roku akademickim przybyło wielu kolejnych członków chętnych do działalności naukowej i klinicznej, a opiekun koła Pani Profesor Beata Januszko-Giergielewicz dzieli się z przyszłymi internistami pasją i zapałem do dalszego działania. Z niecierpliwością czekamy na dalszą aktywność i kolejne sukcesy.

Sukcesy Interdyscyplinarnego Koła Internistycznego Sukcesy Interdyscyplinarnego Koła Internistycznego

Bydgoskie Igrzyska Symulacji po raz kolejny umożliwiły studentom Collegium Medicum sprawdzenie swoich umiejętności w zakresie szeroko pojętej medycyny ratunkowej. 19 listopada drużyny musiały poradzić sobie z wymagającymi przypadkami i nietypowymi sytuacjami udowadniając, że są gotowi sprostać każdemu wyzwaniu na szpitalnych oddziałach ratunkowych. Jak w każdych igrzyskach - wszyscy uczestnicy zasługują na uznanie, ale zwycięska drużyna może być tylko jedna. W tym roku podium zdobyli reprezentanci Interdyscyplinarnego Koła Internistycznego. Paweł Niewiadomski, Adam Wełniak, Mateusz Modrzejewski, Patrycja Żarnoch i Jakub Papiernik udowodnili, że stanowią zgrany zespół, znają doskonale schematy postępowania, a w każdej sytuacji potrafią zachować zimną krew. Perspektywa dyżurów na SORze przestaje być aż tak straszna.