HR EXCELLENCE IN RESEARCH Inicjatywa Doskonałości – Uczelnia Badawcza YUFE Yerun
 

Staż w Grecji w ramach Programu Erasmus+

Staż w Grecji w ramach Programu Erasmus+

Nazywamy się Oliwia Abramczyk i Janina Ciszewska. Jesteśmy studentkami trzeciego roku kosmetologii CM UMK. Praktykę wakacyjną realizowałyśmy w ramach programu Erasmus+ w Grecji, od początku lipca do końca września 2021 r. Miejsce, w którym odbywałyśmy praktykę to Artemis Hamam&Spa na wyspie Kos.

Kos jest wyspą położoną na Morzu Egejskim, w pobliżu wybrzeża Turcji. Miałyśmy okazję mieszkać w rejonie Tigaki, który słynie z pięknych piaszczystych plaż i krystalicznej wody. 
W oddali miałyśmy widok na górski szczyt Dikeos.

Na miejsce dotarłyśmy samolotem relacji Warszawa-Kos. Z lotniska zostałyśmy odebrane przez transport zorganizowany przez organizację przyjmującą i przewiezione bezpośrednio do miejsca zakwaterowania.

Do naszych obowiązków należało przeprowadzanie zabiegów na ciało i twarz. Wykonywałyśmy m.in. hamam oraz różnego rodzaju masaże. Cały okres praktyk minął nam bardzo szybko i bez większych problemów. Miałyśmy okazje pracować w bardzo zgranym i pomocnym zespole. W trakcie naszej mobilności porozumiewałyśmy się w języku angielskim. Z komunikacją nie miałyśmy najmniejszego problemu, ponieważ Kos jest bardzo turystyczną wyspą i praktycznie każdy posługuje się językiem angielskim w mniejszym lub większym stopniu. Nasz czas wolny poświęciłyśmy głównie zwiedzaniu wyspy oraz na aktywności wodne. 

Podsumowując, nie żałujemy decyzji o wyjeździe na wakacyjny staż, który pozwolił nam zrealizować obowiązkowe praktyki po II roku studiów. Było to niezwykle cenne doświadczenie. Bardzo dziękujemy Panu Profesorowi Arturowi Słomce, ponieważ to dzięki niemu dowiedziałyśmy się o możliwości wzięcia udziału w programie praktyk Erasmus+.

- Banany zerwane z bananowca rosnącego w Hamamie
Banany zerwane z bananowca rosnącego w Hamamie

 Studentki stojące w części relaksacyjne Hamamu
Studentki stojące w części relaksacyjnej Hamamu 

Słone jezioro Alikes o zachodzie słońca
Słone jezioro Alikes o zachodzie słońca

Zachód słońca nad Tigaki, KOS
Zachód słońca nad Tigaki, KOS

 Plaża Happy flamingo beach Tigaki,o zachodzie słońca
Plaża Happy flamingo beach Tigaki,o zachodzie słońca 

 Widok ze statku na wyspę Kalimnos
Widok ze statku na wyspę Kalimnos

 

 fot. nadesłane