Wspomnienie zmarłych

W minionym roku akademickim odszedł od nas doktor honoris causa Akademii Medycznej w Bydgoszczy i były rektor Akademii Medycznej w Gdańsku prof. Stefan Raszeja, a także nauczyciele akademiccy:

• prof. dr hab. med. Stanisław Betlejewski, nauczyciel akademicki na Wydziale Lekarskim i Wydziale Nauk o Zdrowiu CM UMK, współtwórca polskiej szkoły otolaryngologii, prorektor ds. klinicznych i kształcenia podyplomowego Akademii Medycznej w Bydgoszczy, wieloletni kierownik Katedry i Kliniki Otolaryngologii;
  • prof. dr hab. Roman Mazur, neurolog, w latach 1985-1999 kierownik Katedry i Kliniki Neurologii Akademii Medycznej w Bydgoszczy;

W ostatnim roku pożegnaliśmy również pracownika administracji mgr. inż. Mirosława Malca.

4 listopada o godz. 19:00 w kościele akademickim pw. św. Ducha w Toruniu odbędzie się msza święta w intencji zmarłych członków społeczności UMK.

paląca się świeczka na czarnym tle