Warsztaty w Domu Pomocy Społecznej

Warsztaty w Domu Pomocy Społecznej

27 i 28 października br. Collegium Medicum UMK wspólnie z Okręgowym Inspektoratem Pracy w Bydgoszczy, w ramach Europejskiego Tygodnia Bezpieczeństwa i Zdrowia w Pracy, poprowadziło warsztaty w Domu Pomocy Społecznej Promień życia w Bydgoszczy.

Około 120 pracowników z Zespołu Domów Pomocy Społecznej i Ośrodków Wsparcia w Bydgoszczy zapoznało się w praktyce ze sposobami pracy z podopiecznymi, które mogą przeciwdziałać urazom układów szkieletowo - mięśniowych. Po zajęciach praktycznych z fizjoterapeutą, Inspektor Pracy odpowiedział na pytania związane z aspektami prawnymi związanymi ze specyfiką pracy personelu z domów pomocy społecznej.

Warsztaty poprowadzili:

·         dr Jarosław Hoffman z Katedry Geriatrii CM UMK,  Techniki przeciwdziałania urazom układów szkieletowo - mięśniowych w opiece nad podopiecznym, ze szczególnym uwzględnieniem sytuacji, gdzie nie ma możliwości zastosowania podnośnika.

·         dr Anna Pyszora z Katedry Opieki Paliatywnej CM UMK Techniki przeciwdziałania urazom układów szkieletowo - mięśniowych w opiece nad podopiecznym, ze szczególnym uwzględnieniem sytuacji, gdzie nie ma możliwości zastosowania podnośnika.

·         insp. Mirosław Trojanowski OIP Bydgoszcz, Aspekty prawne konieczności użytkowania sprzętu wspomagającego pracę opiekunów.

Europejski Tydzień Bezpieczeństwa https://healthy-workplaces.eu/pl/get-involved/european-week

Zajęcia praktyczne z fizjoterapeutą Zajęcia praktyczne z fizjoterapeutą
Zajęcia praktyczne z fizjoterapeutą Inspektor Pracy