Kurs dla osób opiekujących się dorosłymi przewlekle chorymi

Ruszają bezpłatne kursy dla mieszkańców i mieszkanek regionu, opiekujących się dorosłymi osobami przewlekle chorymi. Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu szkolenia organizuje w ramach działań związanych z YUFE.

To kolejna po Poradniach Studenckich inicjatywa konsorcjum Young Universities for the Europe (YUFE), mająca na celu zacieśnienie relacji uczelni z jej otoczeniem.

Kurs prowadzony będzie stacjonarnie w Bydgoszczy przez zespół specjalistów z Collegium Medicum UMK. Zajęcia rozpoczną się 18 listopada i potrwają do 24 lutego 2022 r. Odbywać się będą w czwartki w godz. od 17.00 do 18.30.

Uczestnicy szkolenia dowiedzą się:

• Jak pielęgnować osobę wymagającą stałej opieki w domu,
  • Jak udzielać pierwszej pomocy,
  • Do jakich interakcji lekowych może dochodzić u osoby przewlekle chorej,
  • Jaka jest rola diety u osoby chorującej przewlekle,
  • Jak radzić sobie z zaburzeniami nastroju i depresją u osób chorujących przewlekle,
  • Jakie ćwiczenia można wykonywać z chorym w domu,
  • Jak zadbać o swój kręgosłup i kondycję psychiczną.

Na chętnych czeka 20 miejsc, a o przyjęciu decyduje kolejność zgłoszeń. Aby zgłosić chęć udziału w kursie, należy wypełnić elektroniczny formularz (dostępny również na stronie opieka.umk.pl). Ukończenie kursu zostanie potwierdzone certyfikatem.

Grafika - plakat dot. kursu - na zdjęciu dwóch mężczyzn patrzących w swoją stronę