XIV International Cardiovascular Research Meeting

Już po raz czternasty wybitni polscy i zagraniczni naukowcy obradowali podczas International Cardiovascular Research Meeting. Ta międzynarodowa konferencja organizowana przez Katedrę Kardiologii i Chorób Wewnętrznych CM UMK odbyła się w dniach 7-9 października 2021 w wersji on line. Podczas spotkania omawiano wyniki badań naukowych toczących się w poszczególnych ośrodkach, a ich tematyka skupiała się wokół leczenia ostrych zespołów wieńcowych, niewydolności serca oraz żylnej choroby zakrzepowo-zatorowej, ale nie zabrakło też sesji poświęconych, jakże aktualnym, problemom pandemii COVID-19 i jej wpływu na choroby sercowo-naczyniowe.

Wśród znakomitych gości znaleźli się światowej sławy kardiolodzy z Polski oraz siedmiu innych krajów na trzech kontynentach na świecie: prof. Eloisa Arbustini (Włochy), prof. Jolita Badariene (Litwa), prof. Maciej Banach (Łódź), prof. Marc Bonaca (USA), prof. Andrzej Budaj (Warszawa), prof. Marco Cattaneo (Włochy), prof. Stefano De Servi (Włochy), prof. Jarosław Drożdż (Łódź), prof. Robert Gil (Warszawa), prof. Diana Gorog (Wielka Brytania), prof. Leszek Gromadziński (Olsztyn), prof. Paul A. Gurbel (USA), prof. Miłosz Jaguszewski (Gdańsk), prof. Piotr Jankowski (Warszawa), prof. Young-Hoon Jeong (Korea Południowa), prof. Jarosław Kaźmierczak (Szczecin), prof. Marco Noc (Słowenia), prof. Giuseppe Patti (Włochy), prof. Marek Postuła (Warszawa), prof. Jolanta Siller-Matula (Austria), prof. Salvatore di Somma (Włochy), prof. Udaya Tantry (USA), prof. Adam Torbicki (Warszawa), prof. Wojciech Wojakowski (Katowice), dr hab. Przemysław Trzeciak (Zabrze), dr Magdalena Łanocha (Poznań) i dr Klemen Steblovnik (Słowenia).

Naszą Uczelnię reprezentowali: prof. Jacek Kubica, prof. Eliano Pio Navarese, prof. Piotr Adamski, prof. Magdalena Krintus, dr Tomasz Fabiszak, dr Małgorzata Jasiewicz, dr Michał Kasprzak, dr Piotr Niezgoda, dr Małgorzata Ostrowska, lek. Jakub Ratajczak i stud. Klaudyna Grzelakowska.

Do zobaczenia za rok!

model serca