HR EXCELLENCE IN RESEARCH Inicjatywa Doskonałości – Uczelnia Badawcza YUFE Yerun
 

Collegium Medicum na Bydgoskim Festiwalu Nauki 2021

Collegium Medicum na Bydgoskim Festiwalu Nauki 2021

 

W dniach 11 do 22 października br. Collegium Medicum UMK weźmie czynny udział w Bydgoskim Festiwalu Nauki, który współorganizuje z pięcioma bydgoskimi uczelniami.  Tegoroczna edycja festiwalu odbędzie się w formie online poprzez kanał YouTube Bydgoskiego Festiwalu Nauki.

baner BNF 2021

11 października odbędzie się uroczysta inauguracja festiwalu w Młynach Rothera. W trakcie zaplanowanej debaty uczestnicy spotkania będą rozmawiać min. o roli nauki w społeczeństwie, jak popularyzować naukę i kim jest nowoczesny naukowiec? W dniach od 12 do 22 października br. każda z pięciu uczelni/organizatorów zaproponuje od 5 do 10 filmów – nagrań różnych form przekazywania wiedzy (m.in. eksperymenty, warsztaty, wykłady, zajęcia muzyczne). Zobaczymy m.in. nowoczesną aparaturę badawczą, dowiemy się czym jest „chemiczna lokomotywa”, jak działają drony?, w jaki sposób poprawnie wykonać pierwszą pomoc?, jakie tajemnice kryje nasza pamięć? jak w historii szyfrowano informacje oraz – a propos informacji – jak rozpoznać „fake newsy”? Część oferty programowej przybierze formę interaktywną – odbiorcy będą mogli wykonać zadania samodzielnie w domu lub w szkole pod czujnym okiem nauczyciela lub rodzica. Warto dodać, że propozycje kierowane są do różnych grup odbiorców. Nie zabraknie także konkursów dla dzieci i młodzieży.

Sytuacja pandemiczna sprawiła, że musieliśmy spojrzeć na Festiwal Nauki i jego organizację z zupełnie innej perspektywy. Opracowanie koncepcji i przygotowania trwały - w dotychczas nieznanych nam warunkach - wiele miesięcy. Rzeczywistość online zawładnęła życiem wielu z nas i zweryfikowała dotychczasowy tryb życia, nauki i pracy. Wszyscy musieliśmy przejść kurs: „cyfryzacja w pigułce”- mówią organizatorzy.

Premierowe odsłony festiwalowych filmów będzie można zobaczyć na kanale YouTube Bydgoskiego Festiwalu Nauki każdego dnia o stałych godzinach 9.00 i 12.00 (nagrania będą udostępnione dla odbiorców do końca października).

Więcej info: festiwalnauki.bydgoszcz.pl oraz w mediach społecznościowych.

 plakat bnf 2021