HR EXCELLENCE IN RESEARCH Inicjatywa Doskonałości – Uczelnia Badawcza YUFE Yerun
 

Najlepsze na UMK

Najlepsze na UMK

 
 
 

Oliwia Jarosz i Kinga GackaTytuł Najlepszego studenta oraz Najlepszego Studenta-Sportowca trafił w ręce studentek Collegium Medicum UMK. Inauguracja nowego roku akademickiego była okazją do uhonorowania największych sukcesów naukowych i sportowych osiągniętych przez studentów naszego uniwersytetu. Tradycyjnie podczas uroczystej inauguracji wręczone zostały tytuły „Najlepszego Absolwenta", „Najlepszego Studenta" i „Najlepszego Studenta-Sportowca" UMK w roku akademickim 2020/2021. O tym kogo wyróżnić zadecydował Senat Uczelni.

Najlepszy Student" UMK w roku akademickim 2020/2021 to Oliwia Jarosz. Laureatka ukończyła IV rok studiów stacjonarnych na Wydziale Nauk o Zdrowiu na kierunku fizjoterapia, uzyskując średnią ocen 4,92. Była trzykrotnie wyróżniana stypendium JM Rektora. Jest współautorką kilku projektów, między innymi na temat komunikacji przyszłych medyków z seniorami oraz walki z depresją u seniorów. Najlepsza studentka 2020/2021 przez cały czas studiów angażowała się w działalność ruchu naukowego na UMK. Była przewodniczącą Interdyscyplinarnego Studenckiego Koła Naukowego Geriatrii WNoZ, które zdobyło pierwsze wyróżnienie w Ogólnopolskim Plebiscycie Najlepszych Kół Naukowych w Polsce – StRuNA

Z kolei „Najlepszym Studentem-Sportowcem" UMK w roku akademickim 2020/2021 została Kinga Gacka z Wydziału Nauk o Zdrowiu. Dyscypliną sportu, jaką uprawia Laureatka, jest lekkoatletyka. Kinga Gacka osiąga znakomite wyniki. W Mistrzostwach Polski zdobyła łącznie 11 medali w różnych kategoriach wiekowych. Studentka jest reprezentantką kadry narodowej, z  powodzeniem startuje  w zawodach zagranicznych. Do jej największych sukcesów należy m.in. brązowy medal Mistrzostw Europy w sztafecie 4x400 m w kategorii wiekowej do 23 lat. Wystąpiła również w sztafecie mieszanej na Igrzyskach Olimpijskich w Tokio.

Naszym studentkom SERDECZNIE GRATULUJEMY!