COVID-19    WRACAMY NA ZAJĘCIA STACJONARNE  

Nagroda Naukowa im. Józefa Babińskiego przyznana.

Nagroda Naukowa im. Józefa Babińskiego przyznana.

 

 

Dr Adam WiśniewskiDr n. med. Adam Wiśniewski, adiunkt  Katedry Neurologii Collegium Medicum im. Ludwika Rydygiera w Bydgoszczy, Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu został laureatem Nagrody Naukowej im. Józefa Babińskiego wręczonej podczas uroczystej inauguracji XXIV Zjazdu Polskiego Towarzystwa Neurologicznego, która odbyła się w dniu 15 września 2021r. w Warszawie.

Nagroda Naukowa im. Józefa Babińskiego jest przyznawana przez Zarząd Główny Polskiego Towarzystwa Neurologicznego (PTN) dla autora najlepszej pracy oryginalnej opublikowanej lub przyjętej do druku w czasie trwania aktualnej kadencji Zarządu Głównego PTN (lata 2017-2021), z dziedziny nauk neurologicznych, z wyraźną implikacją do neurologii klinicznej.

Dr Wiśniewski został uhonorowany za pracę pt.:”Introducing Adam’s Scale of Posterior Stroke (ASPOS): A Novel Validated Tool to  Assess and Predict Posterior Circulation Strokes” opublikowaną w marcu 2021r. w „Brain Sciences”. Laureat jest pierwszym autorem powyższego artykułu i pomysłodawcą przedstawionego w publikacji autorskiego narzędzia klinimetrycznego do oceny ciężkości stanu klinicznego chorych z udarem niedokrwiennym mózgu w tylnym obszarze unaczynienia, na które uzyskał prawo ochronne własności przemysłowej udzielone przez Urząd Patentowy Rzeczypospolitej Polskiej

 

Dyplom