XIX Sympozjum Onkologia w Otolaryngologii

XIX Sympozjum Onkologia w Otolaryngologii

Prof. dr hab. Paweł Burduk, Kierownik Katedry Otolaryngologii, Foniatrii i Audiologii ma zaszczyt i przyjemność zaprosić Państwa do udziału w XIX Sympozjum Onkologia w Otolaryngologii organizowanym pod patronatem sekcji Onkologicznej Polskiego Towarzystwa Otorynolaryngologów Chirurgów Głowy i Szyi, które odbędzie się w dn. 30 września – 2 października 2021 r. w Centrum Konferencyjnym Opera Nova w Bydgoszczy.

Przygotowywany program naukowy Konferencji z pewnością usystematyzuje dotychczasowe osiągnięcia w dziedzinie onkologii laryngologicznej, ale również wskaże nowe możliwości i kierunki rozwoju interdyscyplinarnego podejścia do leczenia, wykorzystania małoinwazyjnych technik i chirurgii robotowej. Planowane sesje pielęgniarskie, dotyczące żywienia w onkologii głowy i szyi pozwolą spojrzeć kompleksowo na problem pacjenta onkologicznego a organizowana po raz pierwszy sesja onkologii dziecięcej pozwoli na zrozumienie specyfiki leczenia „małego pacjenta”.

Zapraszamy również do skorzystania z oferty licznych warsztatów w trakcie których będzie można nabyć umiejętności w wybranych procedurach onkologii laryngologicznej.

W trakcie Sympozjum przewidujemy następujące Sesje:

  1. Małoinwazyjne techniki operacyjne w nowotworach głowy i szyi
  2. Chirurgia robotowa w ORL
  3. Interdyscyplinarne podejście w leczeniu nowotworów głowy i szyi
  4. Diagnostyka i chirurgia guzów gruczołów ślinowych
  5. Onkologia dziecięca 
  6. Nowoczesna diagnostyka nowotworów głowy i szyi
  7. Żywienie w onkologii głowy i szyi
  8. Opieka nad pacjentem onkologicznym (sesja pielęgniarska)
  9. Varia
  10. Warsztaty

 

Rejestracja na Sympozjum

Więcej informacji znajduje się na stronie Sympozjum>> 

Sympozjum onkologia w otolaryngologii baner mały