Placówka przyjazna Osobom Niewidomym

Collegium Medicum w Bydgoszczy UMK w Toruniu otrzymało certyfikat „Placówka przyjazna Osobom Niewidomym”. Certyfikat przyznawany jest placówkom angażującym się społecznie w kampanię na rzecz osób niepełnosprawnych z dysfunkcją wzroku.

Certyfikat „Placówka przyjazna Osobom Niewidomym” został przyznany uczelni, dzięki zaangażowaniu dr Magdaleny Woźniak z Katedry Kosmetologii i Dermatologii Estetycznej CM. Pani doktor jako reprezentant uczelni wzięła czynny udział w kampanii społecznej „Ja nie widzę Ciebie, Ty zobacz mnie!”. Kampania ma na celu integrację osób, które mają problemy wzrokowe ze środowiskiem ludzi widzących.

W ramach akcji uczelnia zaangażowała się w cykl zajęć edukacyjnych, wychowawczych, spotkań, imprez, projektów, konkursów i innych form realizowanych przez nauczycieli i uczniów, organizowanych w szkołach i placówkach w zakresie upowszechniania informacji dotyczących funkcjonowania osób z dysfunkcją wzroku.

pdfZałącznik nr 1281.22 KB
pdfCertyfikat 177.44 KB

placowka przyjazna  osobom niewidomym - logo