Akcja "Biblioteczka"

Akcja "Biblioteczka"

IFMSA-Poland Oddział Bydgoszcz rusza z akcją „Biblioteczki” organizowaną przez fundację Rak’n’Roll, w ramach której wolontariusze wyposażają oddziały onkologiczne dla  dorosłych w półki z książkami. Dzięki odpowiednio dobranym pozycjom książkowym pacjenci mają możliwość zmotywowania się do walki z chorobą, zdobycia wiedzy o niej, skutecznych metodach leczenia czy dbania o siebie. Oprócz tego, część pozycji zawartych w „Biblioteczkach”stanowi również proza, biografie czy albumy, co pomoże pacjentom się zrelaksować i oderwać od bieżących problemów.

❗️❗️❗️Jeśli posiadacie książki, którymi chcielibyście się podzielić – przynieście je do punktu zbiórki, a my wyślemy je na adres fundacji, aby pomogły stworzyć nowe „Biblioteczki”.
GDZIE❓ Karton zostanie umieszczony obok szatni w budynku Biblioteki CM UMK.
KIEDY❓17.03-26.03.2021 r.
CO WAŻNE❓ Nie zbieramy książek dla dzieci, ponieważ „Biblioteczki”📚 powstają jedynie na oddziałach onkologicznych🏥 dla dorosłych.

 Link do wydarzenia>>

Inspiracją, było wydarzenie, które IFMSA-Poland Oddział Bydgoszcz organizuje w najbliższym czasie w ramach projektu "Studenci Potrzebującym" Programu Stałego ds. Praw Człowieka i Pokoju (SCORP). To akcja "Studenci Potrzebującym Przygód" w ramach której 20 marca 2021 roku o godzinie 15:00 na platformie Zoom odbędzie się webinar poprowadzony przez lek. Piotra Celmera - "14 tysięcy kilometrów autostopem półtora roku po przeszczepie - historia mojej choroby". Link do wydarzenia >>

Plakat akcji "Biblioteczka"