Komunikat ws. szczepień pracowników i studentów Collegium Medicum UMK

Komunikat ws. szczepień pracowników i studentów Collegium Medicum UMK


Szanowni Państwo!

Realizując decyzję Kolegium Rektorskiego UMK z dnia 11.01.2021 jesteśmy zmuszeni okresowo zawiesić rejestrację do szczepień pracowników CM UMK oraz ograniczyć liczbę studentów CM do 40 osób dziennie. Powodem są trwające jeszcze szczepienia pracowników medycznych, mających bezpośredni kontakt z pacjentami. Przewidywany termin zakończenia szczepień pracowników medycznych to 22.01.2021. Po zakończeniu szczepień tej grupy wznowimy szczepienia pracowników naukowo-dydaktycznych, inżynieryjno-technicznych i administracyjnych, należących zgodnie z Komunikatem Ministerstwa Zdrowia z dn. 17.12.2020 dotyczącym szczepień personelu medycznego i niemedycznego przeciw COVID–19 w szpitalach węzłowych do tzw. Grupy „0”.

Studentów Collegium Medicum, którzy zarejestrowali 18.12.2020 swoją gotowość do zaszczepienia się, prosimy o skorzystanie z linku do terminarza szczepień i wybór terminu szczepienia.

Link (https://szczepienia.cm.umk.pl/rejestracja/) będzie aktywny od wtorku, 12.01.2021, godziny 9:00. Przypominamy, że liczba terminów jest ograniczona i będą dostępne w kolejności zgłoszeń. Kolejne dostępne terminy będą dostępne w miarę przyznawania ich przez szpitale węzłowe (SU Nr 1 i SU Nr 2), a informacja ogłaszana na stronie internetowej Collegium Medicum. Studenci, którzy zarejestrowali swoją gotowość w drugim terminie (do 12.01.2021) oraz pracownicy Collegium Medicum, będą mogli ustalić termin szczepienia po 22.01.2021.

Prof. dr hab. Zbigniew Włodarczyk

Dziekan Wydziału Lekarskiego

Collegium Medicum w Bydgoszczy, UMK w Toruniu