#CMniebolało Studenci CM UMK idą się szczepić!

#CMniebolało Studenci CM UMK idą się szczepić!

Drodzy Studenci, Pracownicy oraz pozostali zainteresowani!

Żyjemy w dobie „fake news”, które rozprzestrzeniają się 6-krotnie szybciej niż prawdziwe informacje! W 2017 roku współtwórca World Wide Web – Tim Berners-Lee – powiedział, że fałszywe wiadomości są jednym z trzech najbardziej szkodliwych nowych trendów w Internecie, które należy rozwiązać, jeśli sieć ma naprawdę „służyć ludziom”.

Doskonale wiemy, że obecna sytuacja związana z akcją szczepień jest dla wielu osób niezrozumiała, w głowie pojawia się wiele pytań, wątpliwości, a ruch antycovidowy napędza strach jeszcze bardziej, dlatego my wychodzimy Wam na przeciw i chcemy udowodnić, że nie należy się bać szczepionek.

11 stycznia br. o godzinie 15:00 przy współpracy z UMK TV i za pośrednictwem kanału UMK TV w serwisie YouTube odbył się LIVE, podczas którego prelegenci starali się rozwiać wasze wszelkie obawy względem szczepień odpowiadając na nurtujące was w tym temacie pytania.

Ekspertami w rozmowie byli m.in. prof. dr hab. n. med. Zbigniew Włodarczyk, dziekan Wydziału Lekarskiego, dr hab. Aleksander Deptuła, prof. UMK z Katedry Propedeutyki Medycyny i Profilaktyki Zakażeń, dr hab. Sylwia Kołtan, prof. UMK z Katedry Pediatrii, Hematologii i Onkologii oraz prof. dr hab. Małgorzata Pawłowska, kierownik Katedry Chorób Zakaźnych i Hepatologii.

Jako studenci kierunków medycznych jesteśmy odpowiedzialni za szerzenie prawdziwych informacji na temat profilaktyki zdrowia.

Zapisany LIVE można znaleźć pod linkiem >>

Samorząd Studentów CM UMK   

#CMniebolało baner