Już przyjechali! Erasmus+ 2020/21

Studenci Erasmusa przy budynku CM UMKNasi zagraniczni goście – studenci Programu Erasmus+ już od kilku dni poznają Bydgoszcz, a w dniu wczorajszym rozpoczęli zajęcia w naszej Uczelni. Naszą tradycją jest powitalne spotkanie, na którym raczymy się smakołykami z różnych zakątków Europy, które nasi Erasmusi przywożą specjalnie na tę okazję. Z naszymi gośćmi z Hiszpanii, Portugalii, Rumunii i Włoch spotkał się również Dziekan Wydziału Lekarskiego – prof. dr hab. Zbigniew Włodarczyk życząc im sukcesów w nauce oraz przyjemnego pobytu.

Nie obyło się bez spaceru po Starym Rynku i Wyspie Młyńskiej oraz skosztowania specjałów naszej rodzimej kuchni – tutaj reprezentacyjną rolę odegrały naleśniki (może nie typowo polskie) z rożnymi nadzieniami oraz rosół i żurek.

Każdemu Erasmusowi pomaga Study Buddy – czyli polski student-opiekun, który asystuje mu w przełamaniu barier związanych z nową rzeczywistością.

Mamy nadzieję, że ich pobyt w Collegium Medicum będzie dla nich wspaniałą przygodą.

Studenci Erasmusa z kubkami CM UMK Studenci Erasmusa w Manekinie Studenci Erasmusa przy młynach
Stół z regionalnym jedzeniem Studenci Erasmusa przy stole z regionalnym jedzeniem

fot. Aleksandra Laskowska