VII edycja konkursu "Popularyzator Nauki" rozstrzygnięta

VII edycja konkursu "Popularyzator Nauki" rozstrzygnięta

nauka w_PolsceDr n. med. Marek Jurgowiak z Katedry Biochemii Klinicznej Collegium Medicum UMK otrzymał wyróżnienie w kategorii prezentacja popularnonaukowa za wykład "Granice długowieczności" w konkursie POPULARYZATOR NAUKI, organizowanym przez serwis „Nauka w Polsce” Polskiej Agencji Prasowej oraz Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego.

Celem konkursu jest promowanie ludzi nauki, zespołów naukowych i dziennikarzy wyróżniających się w popularyzacji nauki polskiej w społeczeństwie. Serwis redagowany przez dziennikarzy PAP, a finansowany przez Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego, na bieżąco zamieszcza informacje pochodzące z polskiego świata naukowego. Tym samym popularyzuje rodzimą naukę udostępniając ją ogółowi. Adresatami serwisu są zarówno środowiska akademickie, jak i poszukujący wiedzy internauci.

W ramach swojej popularyzatorskiej działalności dr Jurgowiak od lat uczestniczy m.in. w cyklu „Medyczna Środa”, organizowanym przez Collegium Medicum UMK i będącym unikatową propozycją edukacyjną na rynku nauk medycznych. Czy nauka może nam pomóc w przedłużeniu życia? Czy są jakieś sprawdzone recepty na długowieczność? A może istnieje jeden gen, który odpowiada za proces starzenia organizmu? Na te i podobne pytania odpowiedzi szuka dr n. med. Marek Jurgowiak w swoim wykładzie "100 lat i więcej - granice długowieczności".

Link do serwisu >>