ZOSTAŃ BUDDY'M

Drodzy Studenci! Wasi zagraniczni koledzy i koleżanki potrzebują Waszej pomocy!

Poszukujemy chętnych do opieki nad studentami naszych uczelni partnerskich, którzy przyjeżdżają do Collegium Medicum na semestr lub rok studiów w ramach programu Erasmus+. W semestrze zimowym 2020/21 w Collegium Medicum będzie gościło 14 studentów z Hiszpanii, Włoch, Portugalii oraz Rumunii.

Opieka nad „Erasmusem” to możliwość nawiązania międzynarodowych przyjaźni oraz rozwoju umiejętności językowych. Do zadań Study Buddy należy kontakt ze studentem zagranicznym jeszcze przed jego przyjazdem do Polski i udzielenie odpowiedzi choćby na podstawowe pytania dotyczące klimatu, kosztów wyżywienia czy samego życia studenckiego w Collegium Medicum. Po przyjeździe  do naszej Uczelni Erasmus potrzebuje pomocy w odnalezieniu się w naszej rzeczywistości. Zakwaterowanie w akademiku to pierwsze z wyzwań. Przy Waszej pomocy Erasmusi na pewno łatwiej przejdą etap szoku kulturowego i szybciej poczują się jak w domu.

Liczymy na Waszą pomoc i czekamy na zgłoszenia!

Dział Projektów i Współpracy Międzynarodowej CM
(ul. Jagiellońska 13, Budynek A, III piętro, pokój 20)
aleksandra.laskowska@cm.umk.pl

Zostań Buddy'm - grafika