Transmisje wideo z chwili narodzin dzieci oraz pierwszych godzin ich życia

Transmisje wideo z chwili narodzin dzieci oraz pierwszych godzin ich życia

Od 6 maja 2020 r. w Szpitalu Uniwersyteckim nr 2 im. dr. J. Biziela przywrócono możliwość prowadzenia porodów rodzinnych, zachowując przy tym szczególne środki ostrożności i zachęcając przyszłych rodziców do wcześniejszej, 10-dniowej izolacji domowej.

Zdarzają się jednak pary, które mimo iż w tym szczególnym momencie odczuwają potrzebę rodzinnej bliskości, nie decydują się na poród rodzinny ze względu na chęć zachowania szczególnej ostrożności w okresie pandemii, bądź z innych, niezależnych przyczyn, które uniemożliwiają przyjazd partnera do szpitala.

Jak mówi Profesor Mariusz Dubiel, kierownik Katedry Położnictwa, Chorób Kobiecych i Ginekologii Onkologicznej CM UMK: 

W dobie Coronawirusa i  w związku z problemami, z  którymi borykają się rodziny nowonarodzonych dzieci oraz zakazem odwiedzin w Szpitalu Uniwersyteckim nr 2 im. J. Biziela w Bydgoszczy, postanowiliśmy ułatwić kontakt pomiędzy rodziną a dzieckiem. Ograniczyliśmy  jednocześnie możliwość zarażenia dzieci.  Obecnie istnieje możliwość kontaktu wizualnego z dzieckiem przy wykorzystaniu tabletu. Rodzice, którzy z różnych  powodów nie mogą być przy porodzie lub w pierwszych godzinach życia dziecka, mogą otrzymać bezpieczny dostęp do transmisji online i zobaczyć swoje dziecko na monitorze komputera w czasie rzeczywistym. Jest to możliwe zarówno na oddziale położniczym jak i salach intensywnego nadzoru neonatologicznego.


Szpital Uniwersytecki nr 2 im. dr. J. Biziela intensywnie pracuje nad wdrożeniem procedur, które wkrótce pozwolą już na bezpośredni kontakt rodziców z małymi pacjentami Kliniki Neonatologii.

Transmisje wideo z sali porodowej oraz sali intensywnego nadzoru neonatologicznegoFoto. www.biziel.umk.pl