Sukces pracownika i doktoranta Katedry Kosmetologii i Dermatologii Estetycznej na VI. Ogólnopolskiej i Międzynarodowej Konferencji Naukowej "Interdyscyplinarne Aspekty Chorób Skóry i Błon Śluzowych"

W dniach 28 lutego – 1 marca w Katedrze i Klinice Dermatologicznej Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego odbyła się VI. Ogólnopolska i Międzynarodowa Konferencja Naukowa - Interdyscyplinarne Aspekty Chorób Skóry i Błon Śluzowych.

Spośród autorów prac zaprezentowanych w ramach sesji prac oryginalnych I. miejsce zdobyła dr Magdalena Basałygo za pracę: „Ocena stężenia IL-8 w przebiegu atopowego zapalenia skóry i trądziku różowatego / Assessment of the IL-8 concentration in atopic dermatitis and rosacea“ autorstwa zespołu naukowego Collegium Medicum UMK w składzie: Magdalena Basałygo, Joanna Śliwińska, Magdalena Żbikowska-Gotz, Kinga Lis, Ewa Socha, Zbigniew Bartuzi, Barbara Zegarska.

Nagrodę Specjalną Przewodniczącej Oddziału Warszawskiego Polskiego Towarzystwa Dermatologicznego przyznano mgr Dominice Ragin za pracę: „Ocena poziomu nawilżenia naskórka i natłuszczenia skóry u pacjentów onkologicznych w trakcie leczenia systemowego / The assessment of skin hydration and lubrication in oncological patients receiving systemic treatment“, przygotowaną w składzie: Dominika Ragin, Magdalena Basałygo, Barbara Zegarska. Praca została też wyróżniona Nagrodą Publiczności.

Przedstawione wyniki badań realizowane były pod opieką naukową prof. dr hab. Barbary Zegarskiej, kierownika Katedry Kosmetologii i Dermatologii Estetycznej.