Nagroda Pielęgniarska Królowej Sylwii

Nagroda Pielęgniarska Królowej Sylwii

 

Doktorantka Wydziału Nauk o Zdrowiu Collegium Medicum UMK, Paulina Kasperska otrzymała wyróżnienie w polskiej edycji konkursu Qeen Silvia Nursing Award 2019.

Doktorantka, która na co dzień pracuje w Klinice Geriatrii Szpitala Uniwersyteckiego nr 1 im. dr. A. Jurasza w Bydgoszczy, w finale konkursu otrzymała wyróżnienie Naczelnej Rady Pielęgniarek i Położnych za projekt "Bransoletka ochroni kaniulę''.  Nagroda została przyznana za dostrzeżenie ważnego problemu pacjentów
z demencją i pobudzeniem, oraz pomysł na uniknięcie ryzyka wyrwania wenflonu.

Główna Nagroda Pielęgniarska Królowej Sylwii (Queen Silvia Nursing Award, QSNA) to stypendium skierowane wyłącznie do studentek i studentów oraz osób będących w trakcie specjalizacji pielęgniarskiej. Nagroda Pielęgniarska Królowej Sylwii, ustanowiona jako prezent dla królowej Sylwii na jej 70 urodziny. Ma ona na celu stworzenie warunków dla trwałych, pozytywnych zmian w opiece zdrowotnej, w szczególności w opiece and osobami starszymi. Stypendium ma na celu sprostanie jednemu z największych wyzwań przyszłości dzięki przedstawieniu pomysłów i umiejętności, które przyczynią się do zapewniania dobrej i trwałej opieki osobom starszym.

Nagroda Pielęgniarska Królowej Sylwii foto. 1 QSNA Logo

Nagroda Pielęgniarska Królowej Sylwii - foto. 2
Foto. nadesłane