Suplementy diety i młodzież: nieograniczona dostępność, dezinformacja, skutki stosowania

Suplementy diety i młodzież: nieograniczona dostępność, dezinformacja, skutki stosowania

 
27 listopada br. o godz. 18:00 zapraszamy osoby zainteresowane poszerzaniem medycznych horyzontów na wykład dr hab. Bogumiły Kupcewicz, prof. UMK oraz mgr. Mariusza Zapadki pt. „Suplementy diety i młodzież: nieograniczona dostępność, dezinformacja, skutki stosowania” w ramach cyklu ogólnodostępnych wykładów popularnonaukowych „Medyczna Środa”.

Powszechna dostępność suplementów diety powoduje, że coraz częściej sięga po nie młodzież, a nawet dzieci. Główne powody stosowania suplementów przez młodzież to poprawa wyglądu, zwiększenie masy mięśniowej lub siły (u chłopców) oraz wspomaganie odchudzania (u dziewcząt). Suplementy, które mają zwiększać energię, budować mięśnie czy też redukować wagę (jak wynika z opisu) mogą jednak zagrażać zdrowiu młodego organizmu a nawet życiu. W piśmiennictwie naukowym pojawia coraz więcej doniesień na temat negatywnych skutków stosowania suplementów diety przez dzieci i młodzież, jak również ich ograniczonej świadomości dotyczących zagrożeń ze strony suplementów.


Na wykład zapraszamy do budynku Wydziału Farmaceutycznego (ul. dr. A. Jurasza 2 w Bydgoszczy) do auli 35 mieszczącej się na parterze.

Spotkanie rozpocznie się o 18:00. 

Zapraszamy serdecznie !


Wszystkie propozycje z XXVI edycji dostępnę są na stronie >>

 

  Medyczna Środa 26 baner