Koło naukowe roku

Koło naukowe roku

Interdyscyplinarne Koło Naukowe Geriatrii Collegium Medicum UMK otrzymało tytuł Koła naukowego roku w konkursie StRuNy (Studenckiego Ruchu Naukowego) na najlepsze koła naukowe oraz projekty studenckie w Polsce.

Interdyscyplinarne Koło Naukowe Geriatrii jest kołem działającym przy Katedrze Geriatrii CM UMK, a jego opiekunem jest prof. dr hab. n. med. Kornelia Kędziora – Kornatowska, dziekan Wydziału Nauk o Zdrowiu i kierownik Katedry Geriatrii CM UMK.

16 listopada w Warszawie odbył się konkurs StRuNy (Studenckiego Ruchu Naukowego) na najlepsze koła naukowe oraz projekty studenckie w Polsce. W kategorii "koło naukowe roku" pierwszą nagrodę odebrało Interdyscyplinarne Koło Naukowe Geriatrii z CM UMK. Koło od dawna należy do grona najbardziej utytułowanych kół w naszym kraju, zdobywając wyróżnienia w konkursie StRuNa także w roku 2016 oraz 2018. Wieloletnim przewodniczącym koła jest Jakub Husejko - obecnie student VI roku kierunku lekarskiego. Koło wyróżnia się unikalną w skali kraju organizacją, w której nacisk stawia się na interdyscyplinarność i konieczność kształcenia pracowników ochrony zdrowia potrafiących nawiązywać ścisłą współpracę z przedstawicielami innych zawodów medycznych, co jest niezbędne w procesie leczenia starzejącego się społeczeństwa. Wartą uwagi jest także wysoka aktywność kola w wydarzeniach społecznych, która ma na celu rozwój wiedzy o problemach ludzi w wieku podeszłym wśród osób niezwiązanych z ochroną zdrowia.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!