10-lecie utworzenia studiów anglojęzycznych w CM UMK

7 listopada 2019 r. uczelnia świętowała 10-lecie utworzenia studiów anglojęzycznych w Collegium Medicum UMK w Bydgoszczy. Z tej okazji w Restauracji Maestra w Bydgoszczy odbyło się wyjątkowe spotkanie. W serdecznej atmosferze gratulowano twórcom i wszystkim zaangażowanym w rozwój i prowadzenie studiów anglojęzycznych.

Na oficjalne obchody rocznicy przybyli przedstawiciele Władz Collegium Medicum UMK, członkowie kadry nauczycielskiej i administracyjnej, reprezentanci studentów, a także wielu innych gości, zarówno z Polski jak i z zagranicy. Wśród zaproszonych byli m.in. dr Agnieszka Bańkowska – Dyrektor Biura ds. Zdrowia i Polityki Społecznej przy Urzędzie Miasta Bydgoszczy, Dominic Berkeley – Drugi Sekretarz przy Ambasadzie Irlandii w Warszawie, Marek Gralik – Kujawsko-Pomorski Kurator Oświaty, dr Jacek Kryś – Dyrektor Szpitala Uniwersyteckiego nr 1 im. dr. Antoniego Jurasza w Bydgoszczy, a także przedstawicieli współpracujących z nami agencji rekrutacyjnych: Thor Kristian Hanisch, Sujin S. Cherian, Adam Krawczyk oraz Nataliia Rymsha.

Po wygłoszeniu podziękowań oraz zaprezentowaniu historii utworzenia i rozwoju studiów anglojęzycznych w Collegium Medicum UMK, prof. dr hab. Arkadiusz Jawień, Dyrektor Centrum Kształcenia w Języku Angielskim Collegium Medicum UMK, zaprosił gości do zabrania głosu. W trakcie uroczystego bankietu, z nieskrywanym wzruszeniem wysłuchaliśmy przemów – zarówno tych uroczystych, jak i bardziej osobistych i sentymentalnych – które wygłosili:

·         prof. dr hab. Grażyna Odrowąż-Sypniewska – Prorektor ds. Collegium Medicum;

·         Thor Kristian Hanisch – przedstawiciel Agder Vitenskapsakademi, agencji rekrutacyjnej z obszaru Skandynawii;

·         Dominic Berkeley – Drugi Sekretarz i Konsul przy Ambasadzie Irlandii w Warszawie;

·         Hannah Pakes i Maya Sokolowska – przedstawiciele studentów anglojęzycznych;

·         Anita Rose Babu i Hanna Daun – przedstawiciele Wielokulturowego Stowarzyszenia Studentów(MSA);

·         Caroline Saabye i Andrea Kobro – przedstawiciele Stowarzyszenia Norweskich Studentów za Granicą (ANSA);

·         Lina Lago i Elsa Noréus – przedstawiciele Stowarzyszenia Szwedzkich Studentów Medycyny (SLF);

·         Julie Kelly i Sai Mohammed – przedstawiciele Stowarzyszenia Irlandzkich Studentów za Granicą (ISO).

Odczytane również zostały przychylne słowa osób, które nie mogły przybyć na uroczystość:

·         prof. dr hab. Andrzeja Tretyna – JM Rektor Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu;

·         RafałaBruskiego – Prezydenta Miasta Bydgoszczy;

·         dr n. med. Wandy Korzyckiej-Wilińskiej – Dyrektor Szpitala Uniwersyteckiego nr 2 im. dr. Jana Biziela w Bydgoszczy.

W trakcie uroczystości, przedstawiciele studentów wręczyli wybranym pracownikom dydaktycznym nagrody za zasługi na polu wyjątkowego podejścia do nauczania oraz bardzo dobrych relacji ze studentami. Wyróżnienia te, wręczone przez starostów poszczególnych lat studiów – Hai Ying Sung, Damilola Adeniji, Chetachi Soribe, Ihab El-Ali, Hannah Pakes, Iman Chowdhury, i Maya Sokolowska – powędrowały do następujących osób:

·         prof. dr hab. Michał Szpinda – Kierownik Katedry Anatomii Prawidłowej;

·         mgr Mateusz Badura – asystent w Katedrze Anatomii Prawidłowej;

·         dr hab. Aleksander Deptuła, prof. UMK – p.o. Kierownika Katedry Propedeutyki Medycyny i Profilaktyki Zakażeń;

·         dr hab. Maciej Wróbel, prof. UMK – pracownik Katedry Otolaryngologii i Onkologii Laryngologicznej;

·         dr hab. Dariusz Grzanka, prof. UMK – Kierownik Katedry Patomorfologii Klinicznej.

Wydarzenie zostało uświetnione wyjątkowym występem tanecznym zaprezentowanym przez studentów z Indii, którzy z pasją i entuzjazmem zwieńczyli bankiet, prezentując zaledwie jeden z jakże wielu aspektów wspaniałej różnorodności kulturowej Collegium Medicum UMK.

Łączymy wyrazy wdzięczności dla przybyłych Gości oraz dla wszystkich osób, które wsparły to wyjątkowe wydarzenie. Jednocześnie życzymy Państwu i sobie dalszej owocnej i życzliwej współpracy w zakresie prowadzenia i rozwoju studiów anglojęzycznych w Collegium Medicum UMK.

Centrum Kształcenia w Języku Angielskim

Collegium Medicum UMK

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć >>

List Prezydenta Bydgoszczy Rafała Bruskiego List Dziekana WF prof. dr. hab. Stefana Kruszewskiego List Dyrektor SU2 dr n. med. Wandy Korzyckiej Wiliskiej