Bydgoski Ośrodek Przeszczepiania Wątroby

W styczniu 2020r. miną trzy lata, kiedy to w Klinice Chirurgii Wątroby, Chirurgii Ogólnej i Transplantacyjnej Szpitala Uniwersyteckiego nr 1 im. dra A. Jurasza w Bydgoszczy, przeprowadzono pierwsze w regionie przeszczepienie wątroby.

5 listopada 2019r. w TVP Bydgoszcz w emitowanym na żywo programie „Na zdrowie”, specjaliści z naszej uczelni opowiadali o przeszczepie wątroby. Odpowiedzieli min. na  pytania: - Jakie są wskazania do przeszczepu wątroby? - Kto ma największe szanse na otrzymanie narządu? - Ile się czeka na zabieg? - Jakie są rokowania po operacji?

Zaproszonymi ekspertami byli naukowcy naszej uczelni: Kierownik Katedry Chirurgii Ogólnej, Chirurgii Wątroby i Chirurgii Transplantacyjnej CM UMK, prof. dr hab.n.med Maciej Słupski - inicjator powstania programu przeszczepiania wątroby, dr n. med. Paweł Rajewski- specjalista chorób zakaźnych oraz mgr Monika Siekierka - koordynator transplantacyjny.

Więcej info: https://bydgoszcz.tvp.pl/1863389/na-zdrowie