Erasmus wylądował!

Mija już tydzień odkąd nasi zagraniczni goście – studenci Programu Erasmus+ rozpoczęli naukę w naszej Uczelni. Zgodnie ze staropolską tradycją przywitaliśmy ich chlebem i solą, oni zaś przywieźli smakołyki z różnych zakątków Europy, które mieliśmy okazję skosztować podczas spotkania powitalno-organizacyjnego.

Każdy Erasmus ma swojego Study Buddy – czyli polskiego studenta-opiekuna, który pomaga mu w przełamaniu barier związanych z nową rzeczywistością. W ramach tak zwanych Dni Orientacyjnych, 'Erasmusi' zwiedzili Muzeum Mydła i Historii Brudu, a przed nimi jeszcze warsztaty kulinarne podczas, których zgłębią sztukę gotowania pod okiem profesjonalisty.

Mamy nadzieję, że ich pobyt w Collegium Medicum UMK będzie dla nich wspaniałą przygodą.

Erasmus wylądował! 1 Erasmus wylądował! 2 Erasmus wylądował! 3
Erasmus wylądował! 4 Erasmus wylądował! 5  Foto. Aleksandra Laskowska