Inauguracja roku 2019/2020

Inauguracja nowego roku akademickiego na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu odbędzie się we wtorek 1 października 2019 r. o godzinie 11:00 w Auli UMK przy ul. Gagarina 11. Podczas uroczystości Profesorowi Normanowi Daviesowi zostanie nadany tytuł doktora honoris causa UMK.

Uroczystość rozpocznie wystąpienie inauguracyjne JM Rektora prof. dra hab. Andrzeja Tretyna. Kolejnym ważnym punktem inauguracji będzie immatrykulacja studentów I roku. W imieniu koleżanek i kolegów ślubowanie na ręce Rektora złożą przedstawiciele wydziałów, którzy uzyskali najlepsze wyniki podczas postępowania rekrutacyjnego. Nadanie tytułu honoris causa UMK Profesorowi Normanowi Daviesowi nastąpi po uroczystej immatrykulacji. Znaczącą częścią wydarzenia będzie także wręczenie nagród i wyróżnień. Po rozdaniu przyjdzie czas na wystąpienia okolicznościowe i wykład inauguracyjny Profesora Daviesa pt. "Historia, nauka i humanistyka".

Przed uroczystością, o godzinie 10:15 członkowie Senatu UMK złożą kwiaty pod pomnikiem Mikołaja Kopernika. Natomiast od godziny 10:00 w foyer Auli Profesor Norman Davies będzie podpisywał swoje książki wszystkim zainteresowanym.

10 października 2019 r. o godzinie 19:00 w Kościele Akademickim oo. Jezuitów zostanie odprawiona Msza Święta w intencji roku akademickiego 2019/2020,

Transmisję na żywo z wydarzenia będzie można zobaczyć tutaj.