Turniej Wiedzy Medycznej „TuWiM”

8 maja br. odbyła się druga edycja konkursu „TuWiM” – Turnieju Wiedzy Medycznej, skierowanego do studentów IV, V i VI roku kierunku lekarskiego. Konkurs miał formę testu jednokrotnego wyboru i oparty był na zasadach na jakich przeprowadzany jest Lekarski Egzamin Końcowy, a więc zawierał łącznie dwieście pytań z dziedzin takich jak: choroby wewnętrzne, pediatria, chirurgia, położnictwo i ginekologia, medycyna rodzinna, medycyna ratunkowa i intensywna terapia, bioetyka i prawo medyczne oraz zdrowie publiczne.  Uczelniany „próbny LEK” był więc świetnym treningiem przed oficjalnym Egzaminem Końcowym, z którym niektórzy uczestnicy będą mierzyć się już we wrześniu.

W konkursie wzięło udział 60 studentów kierunku lekarskiego. Nagrody były przewidziane dla 10 osób z najwyższymi wynikami  - każda z nich otrzymała nagrodę książkową, ufundowaną dzięki wsparciu sponsora  – portalu Medycyna Praktyczna. Dla zwycięzcy oraz osób które zajęły drugie i trzecie miejsce zostały przewidziane najatrakcyjniejsze nagrody – vouchery do wykorzystania w sklepie Media Expert,  za I miejsce voucher o wartości 1000 zł, II miejsce – 600 zł, III miejsce – 400 zł. Ponadto dla osób z IV oraz V roku, które uzyskały najlepszy wynik na swoim roku Studenckie Towarzystwo Naukowe ufundowało vouchery w wysokości 200 zł oraz nagrody książkowe.

Wyniki zostały ogłoszone za pośrednictwem strony Studenckiego Towarzystwa Naukowego. Zwyciężczynią konkursu została studentka VI roku – Marta Mrzygłocka z wynikiem 148 pkt, II miejsce zajął – Mateusz Pomykała (VI rok)  z wynikiem 145 pkt., zaś III miejsce zajął Mikołaj Rak (VI rok) z wynikiem 141 pkt. Wyróżnienia zdobyli: Małgorzata Rak, Łukasz Cała, Ewa Goździewska, Agata Redos, Ludmiła Kaczanowska, Karolina Zielińska, Adrian Krzymiński, Magdalena Banaś i Katarzyna Banaszczyk. Najlepszy wynik wśród studentów V roku uzyskała Katarzyna Banaszczyk, a wśród Studentów IV roku Adrian Krzymiński i Magdalena Banaś.

Rozdanie nagród miało miejsce 5 czerwca br. podczas Rady Wydziału Lekarskiego Collegium Medicum.

Studenckie Towarzystwo Naukowe pragnie pogratulować wszystkim uczestnikom świetnych wyników oraz podziękować za udział i zaangażowanie. Szczególne podziękowania należą się Katedrom, które brały udział w układaniu konkursowych pytań. Mamy nadzieję, że nasza inicjatywa będzie w  przyszłym roku cieszyć się jeszcze większym zainteresowaniem oraz, że będzie ona stanowić dobrą formę sprawdzenia się i nabrania pewności siebie przed najważniejszym egzaminem wieńczącym sześć lat nauki na kierunku lekarskim.

Foto. Mariusz Kowalikowski
Turniej Wiedzy Medycznej „TuWiM”  foto.