Nagrody i medale dla naukowców Collegium Medicum UMK

Nagrody i medale dla naukowców Collegium Medicum UMK

Przedstawiciele Collegium Medicum UMK znaleźli się wśród tegorocznych laureatów Nagród Marszałka, które są prestiżowym wyróżnieniem, przyznawanym za najważniejsze dokonania w obszarach działalności publicznej i społecznej, profesjonalnej i biznesowej w województwie kujawsko-pomorskim.

64427596 1563903960406921 2586932997940838400 oPorozumienie bydgoskich uczelni wyższych, w składzie którego znajduje się Collegium Medicum UMK w Bydgoszczy, otrzymało nagrodę w kategorii edukacja za organizację Bydgoskiego Festiwalu Nauki. Festiwal od lat popularyzuje wśród mieszkańców Bydgoszczy i województwa kujawsko-pomorskiego najważniejsze osiągnięcia naukowe, techniczne oraz rozbudza zainteresowanie nauką i sztuką.

W kategorii nauka, badania naukowe, postęp techniczny
wyróżnienie otrzymał  zespół naukowców, w składzie którego znajduje się dr Emilia Mikołajewska z
Katedry Fizjoterapii CM UMK, za opracowanie dwóch projektów: wkładu do siedziska wózka inwalidzkiego dla pacjentów ze skostnieniami oraz walców do ręki spastycznej z ograniczeniami ruchu otwarcia.


Kolejne nagrody i medale zostały przyznane podczas Międzynarodowych Targów Wynalazków i Innowacji INTARG 2019 w Katowicach. 

Złoty medal oraz Grand Prize od delegacji Rumunii otrzymał wynalazek pn. Wkład do siedziska wózka inwalidzkiego dla pacjentów ze skostnieniami" międzyuczelnianego zespołu naukowców w składzie: dr inż. Dariusz Mikołajewski z Instytutu Mechaniki i Informatyki Stosowanej Wydziału Matematyki, Fizyki i Techniki Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy oraz dr Emilia Mikołajewska z Katedry Fizjoterapii CM UMK.

Srebrny medal zdobył wynalazek pn. Walce do ręki spastycznej z ograniczeniami ruchu otwarcia" międzyuczelnianego zespołu naukowców w składzie: dr inż. Dariusz Mikołajewski z Instytutu Mechaniki i Informatyki Stosowanej Wydziału Matematyki, Fizyki i Techniki Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy oraz dr Emilia Mikołajewska  z Katedry Fizjoterapii CM UMK.

Brązowy medal otrzymał wynalazek pn. Preparat o działaniu adaptogennym na bazie ekstraktu z Eleutherococcus senticosus i sposób wytwarzania preparatu o działaniu adaptogennym na bazie ekstraktu z Eleutherococcus senticosus (P.427208) autorstwa: dr hab. Daniela Załuskiego i dr Rafała Kuźniewskiego z Wydziału Farmaceutycznego CM UMK. 

Serdecznie gratulujemy.

Foto. 
Wojtek Szabelski/ https://www.kujawsko-pomorskie.pl