Sample Prep Summer Course 2019

Sample Prep Summer Course 2019

W dniach 25-27 września na Wydziale Farmaceutycznym Collegium Medicum UMK odbędzie się Sample Prep Summer Course 2019.

Trzecia edycja tego teoretycznego i praktycznego kursu poświęconego przygotowaniu próbki do analizy skupi się na metodach wykorzystywanych w bioanalizie dla różnych matryc biologicznych, w tym płynów ustrojowych i tkanek. Przyjdź i dowiedz się od najlepszych ekspertów, jakie są różnice między „tradycyjnymi”, rutynowo stosowanymi metodami opartymi o homogenizację i ekstrakcję rozpuszczalnikami i rozwiązaniami mikroekstrakcyjnymi.

Zrozum zasady teoretyczne stojące za każdą techniką i dowiedz się, jak te zasady mogą pomóc w osiągnięciu lepszych wyników w laboratorium. Po wszystkich wykładach zostaną przeprowadzone praktyczne szkolenia obejmujące SPE, SPME, SLE, LLE, EME i kilka trybów LPME. Nie jest to kurs „recepturowy” ograniczony do konkretnego typu próbki lub zastosowania. Ten kurs oferuje kompleksowe teoretyczne i praktyczne podejście do wyczerpujących i mikroekstrakcyjnych metod jako ważnej części każdego protokołu analitycznego. Dowiesz się, jak podejść do analizy ukierunkowanej i nieukierunkowanej; jakie czynniki są najważniejsze i jak zacząć. Najlepsi eksperci nauczą Cię, jak stawić czoła wyzwaniom i uniknąć pułapek podczas opracowywania i stosowania różnych metod w swoim laboratorium; pozwalając na całkowite zrozumienie, jakie narzędzie powinno zostać użyte i jak zweryfikować metodę, aby osiągnąć cel. Zobaczysz również demonstracje nowych strategii, jak połączyć przygotowanie próbki i szybką analizę instrumentalną.

Wśród wykładowców znajdą się Prof. Janusz Pawliszyna z University of Warterloo, Kanada, Prof. Stig Pedersen-Bjergaard z University of Copenhagen, Dania i University of Olso, Norwegia, Prof. Elia Psillakis z Technical University of Crete, Grecja, Dr Ezel Boyaci z Middle East Technical University, Turcja i Dr Barbara Bojko z Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu

Więcej szczegółów znajdziecie Państwo na stronie https://www.sampleprep.tuc.gr/en/home/

Zainteresowanych prosimy o kontakt z dr Barbarą Bojko bbojko@cm.umk.pl

pdfUlotka >>4.79 MB

csm webbanner3 dbc361f360