Srebro i brąz na Mistrzostwach Polski Uczelni Medycznych w Siatkówce Plażowej

W dniach 25-26 maja br. w Szczecinie odbyły się Mistrzostwa Polski Uczelni Medycznych w Siatkówce Plażowej. Nikogo nie może zatem dziwić, że w dalszej części będzie o kolejnym sukcesie utalentowanych reprezentantek Collegium Medicum UMK, które przyzwyczaiły nas już do swoich sukcesów ???

?Srebro i tytuł Vicemistrza Polski zdobyła para Magdalena Dziedzic i Magdalena Gaca przegrywając, po zaciętym pojedynku, mistrzostwo z parą reprezentującą Uniwersytet Medyczny w Lublinie.

?Brązowy medal w klasyfikacji drużynowej wywalczyły pary: Magdalena Gaca i Magdalena Dziedzic oraz Dominika Spyt i Natalia  Małachowska.

W rozgrywkach kobiet swoje drużyny zgłosiło 11 Uczelni, natomiast w zmaganiach zespołów męskich – 10.
Organizatorem zawodów był Pomorski Uniwersytet Medyczny w Szczecinie.

Opiekunem i trenerem sekcji piłki siatkowej, odnoszącej sukcesy od wielu
lat jest mgr Henryk Borowski ???

Klasyfikacja Mistrzostw przedstawia się następująco:

Wyniki czołówki w kategorii par:
1. UM Lublin (zespół I)
2. CM UMK Bydgoszcz (I) (M. Dziedzic i M. Gaca)
3. Gdański UM (II)
4. UM Lublin (II)
5-6.PUM Szczecin (I), ŚUM Katowice (I)
7-8.CM UJ Kraków (I), UM Łódż (I)

Klasyfikacja drużynowa uczelni:
1. UM Lublin
2. GUM Gdańsk
3. CM UMK Bydgoszcz
4. ŚUM Katowice
5. PUM Szczecin
6. UM Łódź
7. UM Wrocław
8. CM UJ Kraków
9. UM Poznań
10. UM Warszawa
11. UM Białystok

Foto. archiwum prywatne

Srebro i brąz na Mistrzostwach Polski Uczelni Medycznych w Siatkówce Plażowej - foto. Srebro i brąz na Mistrzostwach Polski Uczelni Medycznych w Siatkówce Plażowej - foto. Srebro i brąz na Mistrzostwach Polski Uczelni Medycznych w Siatkówce Plażowej - foto.