O chorobach prawdziwych i nieprawdziwych - obalamy mity medyczne

O chorobach prawdziwych i nieprawdziwych - obalamy mity medyczne

22 maja 2019 r. o godz. 18:00 zapraszamy osoby zainteresowane poszerzaniem medycznych horyzontów na wykład lek. Szymona Suwały pt. „O chorobach prawdziwych i nieprawdziwych - obalamy mity medyczne” w ramach cyklu ogólnodostępnych wykładów popularnonaukowych „Medyczna Środa”. 

Żyjemy w dobie mass-mediów, zwłaszcza zaś Internetu który umożliwia nam szybkie zdobycie informacji – nie zawsze jednak informacje pochodzące z reklam czy Internetu są rzetelne. Tak właśnie mogą powstawać przekłamania, skutkujące tym że część realnych chorób jest traktowana jako żart lub wymysły na potrzeby firm farmaceutycznych, a z kolei schorzenia nieprawdziwe są postrzegane za faktycznie istniejące. Czy takie problemy jak zakwaszenie organizmu, zespół nieszczelnego jelita, zespół niespokojnych nóg, zespół chronicznego zmęczenia, hipercholesterolemia, uogólniona kandydoza i tym podobne są prawdziwe? Przekonajcie się podczas naszego wykładu!    

Na wykłady zapraszamy w każdą środę o godz. 18:00 do auli Collegium Medicum UMK przy ul. Jagiellońskiej 13 w Bydgoszczy. 

Wstęp wolny. 

Zapraszamy szczególnie osoby zainteresowane poszerzaniem medycznych horyzontów!MIEJSCE:


google map Aula Collegium Medicum UMK
Bydgoszcz, ul. Jagiellońska 13fbMedyczna Środa w Collegium Medicum UMK

foto ico Galeria zdjęć z XXIV edycji MŚ

ytWykłady z poprzednich edycji MŚBliższe informacje można uzyskać u organizatora:
Dział Promocji i Informacji CM
Collegium Medicum w Bydgoszczy
ul. M. Curie Skłodowskiej 9
85-094 Bydgoszcz
budynek dydaktyczny patomorfologii, parter
tel. 52 585-38-19Cykl ogólnodostępnych wykładów popularnonaukowych "Medyczna Środa" powstał z inicjatywy ówczesnej Prorektor ds. Collegium Medicum prof. dr hab. n. med. Małgorzaty Tafil-Klawe wiosną 2007 r. Dotychczas w 24 edycjach odbyło się łącznie 317 spotkań, podczas których naukowcy Collegium Medicum w Bydgoszczy w przystępny sposób dzielili się swoją wiedzą (ARCHIWUM).

Organizatorem cyklu od początku jego powstania jest Dział Promocji i Informacji CM.
Koordynatorami cyklu byli:

  • dr hab. n. med. Wojciech Szczęsny (edycje I - XVI oraz od edycji XIX do dnia dzisiejszego)
  • dr hab. n. med. Beata Augustyńska (edycje I - XVI)
  • dr n. med. Marek Jurgowiak (od edycji XV do dnia dzisiejszego)RODO fotNa auli w trakcie wykładów wykonywane będą zdjęcia oraz nagrania w celu opublikowania ich w materiałach promocyjnych i marketingowych Uczelni. W przypadku zdjęć ogólnych, obejmujących całą aulę lub jej fragment przetwarzanie wizerunku odbywa się na podstawie prawnie uzasadnionego interesu Uczelni, a w przypadku zdjęć indywidualnych na podstawie Państwa zgody, która wyrażona jest poprzez wyraźne działanie potwierdzające jakim jest uczestnictwo w wydarzeniu. Jeżeli nie wyrażają Państwo zgody na publikację zdjęcia, pomimo chęci uczestnictwa w wydarzeniu, prosimy o poinformowanie o tym fotografa/kamerzysty wyraźnym gestem w trakcie wykonywania zdjęcia/nagrania.
pdfInformacja o przetwarzaniu danych osobowych682.62 KB