Studenci położnictwa w Banku Mleka Kobiecego w Toruniu

? Studenci kierunku położnictwo Collegium Medicum UMK uczestniczyli w wyjątkowych zajęciach w Banku Mleka Kobiecego w Toruniu ??? zorganizowanych w ramach przedmiotu „Opieka nad kobietą w sytuacjach szczególnych”. Podczas zajęć studenci zapoznali się z historią Banków Mleka w Polsce i na świecie. Mieli również możliwość przekonania się, jak cennym pokarmem dla dzieci jest mleko kobiece ???
Wizyta była okazją do podzielenia się doświadczeniami w promowaniu karmienia naturalnego oraz zapoznania z nowymi badaniami naukowymi.
Studenci byli pod opieką dr Grażyny Gebuza z Pracowni Podstaw Opieki Położniczej prowadzonej na Wydziale Nauk o Zdrowiu.

foto. Grażyna Gebuza

Studenci położnictwa w Banku Mleka Kobiecego w Toruniu - foto 2  Studenci położnictwa w Banku Mleka Kobiecego w Toruniu - foto 3