Złoty wynalazek

Złoty wynalazek

Złoty medal oraz nagrodę specjalną zdobył wynalazek pn. „Walce do ręki spastycznej z ograniczeniami ruchu otwarcia” autorstwa naukowca Collegium Medicum UMK. Medal został przyznany w trakcie trwania XXII Moskiewskiego Międzynarodowego Salonu Wynalazków i Innowacyjnych Technologii ARCHIMEDES 2019 w Moskwie.

Wynalazek pn. „Walce do ręki spastycznej z ograniczeniami ruchu otwarcia”, jest wspólnym dorobkiem dr Emilii Mikołajewskiej z Katedry Fizjoterapii Collegium Medicum UMK oraz dr inż. Dariusza Mikołajewskiego z Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego.

Wystawa Archimedes w Moskwie jest jedną z największych i najbardziej znanych światowych imprez tego typu. Przez lata organizatorzy wypracowali dużą renomę i markę, przez co jest ona miejscem odwiedzanym przez specjalistów różnych branż z całego świata. Tegoroczna edycja salonu zgromadziła ponad 500 wynalazków z 22 krajów. Do Moskwy przyjechali wynalazcy z: Rosji, Niemiec, Portugalii, Włoch, Cypru, Macedonii, Słowenii, Austrii, Serbii, Rumunii, Czech, Polski, Indonezji, Korei Południowej, Tajlandii, Tajwanu, Indii, Chin, Makao, Arabii Saudyjskiej i Iraku.