I edycja warsztatów w Centrum Symulacji Medycznych Collegium Medicum UMK

I edycja warsztatów w Centrum Symulacji Medycznych Collegium Medicum UMK


I edycja warsztatów w Centrum Symulacji Medycznych Collegium Medicum UMK
w ramach cyklu konferencji naukowo-szkoleniowych „Anestezjologia Interdyscyplinarna”

Organizatorzy cyklu konferencji „Anestezjologia Interdyscyplinarna” i Centrum Symulacji Medycznych Collegium Medicum UMK zapraszają na pierwszy w województwie kujawsko-pomorskim i najprawdopodobniej pierwszy w Polsce cykl warsztatów – symulacji z wykorzystaniem symulatorów wysokiej wierności i programów wirtualnej rzeczywistości - dla interdyscyplinarnego personelu medycznego.


Część I: Rozpoznawanie śmierci mózgu.

Termin: 10 czerwca 2019 r. / 15:30Miejsce: Centrum Symulacji Medycznych Collegium Medicum UMK, ul. Kurpińskiego 19 w Bydgoszczy

  logo CollMed im Ludwika Rydygiera UMK RGB poziom PL  W związku ze zbliżającymi się
zmianami dotyczącymi kryteriów i sposobów stwierdzania śmierci mózgu zapraszamy personel medyczny interdyscyplinarnych specjalności uczestniczący w praktyce klinicznej w procesie diagnostyki śmierci mózgu do uczestnictwa w szkoleniu.

Warsztaty pod honorowym patronatem Collegium Medicum UMK w Bydgoszczy i Konsultanta Wojewódzkiego w Dziedzinie Anestezjologii i Intensywnej Terapii w województwie kujawsko-pomorskim będą prowadzone przez multidyscyplinarny zespół dydaktyczny Collegium Medicum UMK oraz gościnnie - innych ośrodków akademickich.

W programie m.in. wystąpienie prof. dr hab. med. Romualda Bohatyrewicza (Klinika Anestezjologii i Intensywnej Terapii SPSK1 PUM, Szczecin) p.t. "Stwierdzanie śmierci mózgu według znowelizowanych kryteriów”. 

Kontynuację pierwszej części  będą stanowić warsztaty:

  • II Kwalifikacja zmarłego dawcy narządów i tkanek

  • III Opieka nad zmarłym dawcą narządów i tkanek

  • IV Autoryzacja pobrania narządów i tkanek od dawcy zmarłegoUdział jest bezpłatny. Ze względów organizacyjnych liczba uczestników jest ograniczona.

Rejestracja: kikanest@cm.umk.pl
W tytule wiadomości e-mail prosimy wpisać: „Warsztaty w CSM CM UMK 10.06.2019”, a w treści prosimy o podanie: imienia i nazwiska oraz specjalizacji/afiliacji

Chętnych, którym nie uda się zakwalifikować na warsztaty organizowane w dniu 10.06.2019 zachęcamy do udziału w kolejnych edycjach.

Program opublikujemy wkrótce. 

Zapraszamy!

Organizatorzy bardzo dziękują Państwu za zainteresowanie warsztatami. Ze względu na dużą liczbę zgłoszeń rekrutacja uczestników została zakończona.


 fot. archiwum Centrum Symulacji Medycznych Collegium Medicum UMK

I edycja warsztatów w Centrum Symulacji Medycznych CM UMK w Bydgoszczy - foto 2  1 budynek CSM
 I edycja warsztatów w Centrum Symulacji Medycznych CM UMK w Bydgoszczy - foto 1