IX Memoriał Szachowy im. Prof. Romana Mariana Bugalskiego

IX Memoriał Szachowy im. Prof. Romana Mariana Bugalskiego

szachyNie umiera Ten, kto tkwi w pamięci żywych

Zapraszamy do udziału w IX Memoriale Szachowym im. Prof. Romana Mariana Bugalskiego o puchar przechodni Prezesa Bydgoskiej Izby Lekarskiej dr. n. med. Marka Bronisza. Turniej odbędzie się pod Patronatem Prof. dr hab. Grażyny Odrowąż-Sypniewskiej, Prorektor ds. Collegium Medicum w dniach 30-31 marca 2019 r. w Zespole Szkół nr 9 im. Bydgoskich Olimpijczyków w Bydgoszczy, ul. Cicha 59.

Zapisy na turniej będą przyjmowane do 26 marca 2019 r. przez Pana mgr Kazimierza Jurkiewicza (tel. 600 980 333) na www.chessarbiter.com oraz drogą e-mail przez sędziego Pana Mariusza Stoppel, (mariusz.stoppel@gmail.com). Zawody będą zgłoszone do oceny rankingowej FIDE.

W Memoriale mogą uczestniczyć lekarze, pracownicy ochrony zdrowia, studenci, ich rodziny i przyjaciele. Regulamin jest dostępny na stronie Bydgoskiej Izby Lekarskiej  www.bil.org.pl). Turniej organizowany jest dla uczczenia pamięci znanego mikrobiologa i wielkiego pasjonaty szachów – prof. Romana Mariana Bugalskiego i ma na celu również popularyzację gry w szachy w środowisku medycznym, akademickim oraz wśród młodzieży szkolnej.

Prof. R.M. Bugalski był związany z Collegium Medicum im. Ludwika Rydygiera w Bydgoszczy od chwili utworzenia. Współtworzył Katedrę i Zakład Mikrobiologii. Tu zrobił habilitację. W całej swej działalności dydaktycznej był Nauczycielem lekarzy, lekarzy-stomatologów, pielęgniarek, położnych. Był Kierownikiem Zakładu Mikrobiologii i Zakażeń Wewnątrzszpitalnych na Wydziale Nauk o Zdrowiu, wówczas Akademii Medycznej im. Ludwika Rydygiera w Bydgoszczy. Z Katedrą i Zakładem Mikrobiologii Collegium Medicum im. Ludwika Rydygiera w Bydgoszczy Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu był do końca swoich dni. Zmarł 18 maja 2010 r. Zawsze był zainteresowany sprawami CM UMK. Prof. R.M. Bugalski lubił ludzi i umiał im to okazywać. W pracy zawodowej wykazywał nieustanną ciekawość świata (nie tylko mikrobiologicznego) i chęć poznawania. Miał wiele pasji, a największymi były: mikrobiologia i szachy.

Serdecznie zapraszamy,

Dr n. med. Maciej Borowiecki
Przewodniczący Komitetu Organizacyjnego

Prof. dr hab. Eugenia Gospodarek-Komkowska
Przewodnicząca Komitetu Honorowego