Adam Ziemiński trenerem kadry koszykówki kobiet drużyn trzyosobowych do lat 23

Adam Ziemiński Pracujący na co dzień w Studium Wychowania Fizycznego i Sportu CM mgr Adam Ziemiński został powołany na stanowisko trenera młodzieżowej reprezentacji Polski koszykarek drużyn trzyosobowych. Nasz doświadczony trener pracować będzie z zawodniczkami narodowej kadry kobiet do lat 23.

Adam Ziemiński wychował się w Solcu Kujawskim. Swoją karierę trenerską rozpoczął w 1988 roku jako asystent w żeńskim klubie KS Spójnia Gdańsk, w wieku 25 lat przejął drużynę jako pierwszy trener. Ma ogromne doświadczenie szkoleniowe. Pracował między innymi w Treflu Sopot, Astorii Bydgoszcz i Artego Bydgoszcz. Wielokrotnie, jako trener główny lub asystent, pracował z młodzieżowymi kadrami narodowymi uczestnicząc w imprezach rangi mistrzowskiej – Mistrzostwa Świata, Europy, Uniwersjadzie. Od 2000 roku jest starszym wykładowcą w Collegium Medicum UMK w Bydgoszczy. Od kilku lat pracuje również w MUKS Bydgoszcz, jest także głównym trenerem w KOSSM PZKosz Bydgoszcz 2.

Trenerowi Adamowi Ziemińskiemu życzymy wielu sukcesów w pracy z zawodniczkami reprezentacji Polski!