Kolejne medale za patenty

Kolejne medale za patenty

KaohsiungMiędzynarodowe Targi Wynalazczości Grand Prix Eiffel International (Francja) oraz Kaohsiung International Invention & Design EXPO (Tajwan) przyniosły kolejny sukces naukowcom Collegium Medicum UMK w postaci medali przyznanych za autorskie wynalazki.

W trakcie paryskich Międzynarodowych Targów Wynalazczości Grand Prix Eiffel International dwa złote medale trafiły na ręce twórców wynalazków:

  • „Stent wewnątrznaczyniowy, zwłaszcza naczyń wieńcowych” autorstwa dr. Macieja Gagata, prof. dr hab. Aliny Grzanki, dr. hab. Dariusza Grzanki
  • „Preparat o działaniu adaptogennym na bazie ekstraktu z Eleutherococcus senticosus i sposób wytwarzania preparatu o działaniu adaptogennym na bazie ekstraktu z Eleutherococcus senticosus” autorstwa dr. hab. Daniela Załuskiego i dr. Rafała Kuźniewskiego.

Stent KIDE TajwanZ kolei w trakcie Kaohsiung International Invention&Design EXPO (Tajwan):

  • srebrnym medalem uhonorowano „Stent wewnątrznaczyniowy, zwłaszcza naczyń wieńcowych”.
  • natomiast brązowym medalem „Preparat o działaniu adaptogennym na bazie ekstraktu z Eleutherococcus senticosus i sposób wytwarzania preparatu o działaniu adaptogennym na bazie ekstraktu z Eleutherococcus senticosus”,

Targi w Paryżu zgromadziły 150 wynalazków z 14 krajów, natomiast w Kaohsiung obecni byli przedstawiciele 21 krajów, prezentujący ponad 380 wynalazków. Każdy wynalazek był oceniany przez dwóch niezależnych ekspertów. Nagrodzone rozwiązania mogą liczyć na szczególne zainteresowanie inwestorów, którzy licznie odwiedzają tego typu imprezy w poszukiwaniu interesujących projektów do wdrożenia.

Obydwa wydarzenia stawiają sobie za główny cel promocję współpracy międzynarodowej w dziedzinie badań i innowacji w przemyśle oraz umożliwienie wymiany naukowo-handlowej i transferu technologii pomiędzy wynalazcami a międzynarodowym światem biznesu oraz inwestorami zainteresowanymi inwestycjami w innowacyjne projekty.