IFMSA-Poland Oddział Bydgoszcz wprowadza świąteczny nastrój!

IFMSA-Poland Oddział Bydgoszcz wprowadza świąteczny nastrój!

2018 Mi pod Szpitaln Choink

Serdecznie zapraszamy wszystkich studentów, nauczycieli akademickich, personel medyczny Katedr, Klinik i Zakładów oraz pozostałych pracowników naszej uczelni do udziału w charytatywnym Koncercie Bożonarodzeniowym połączonym z loterią i licytacją na rzecz najmłodszych pacjentów, w ramach projektu „Miś pod Szpitalną Choinkę”, który odbędzie się 13 grudnia 2018 r. o godz. 19:30 w sali nr 35 budynku Wydziału Farmaceutycznego przy ul. Jurasza 2.

Święta to magiczny czas dla każdego, szczególnie dla dziecka. Kojarzą się ze śniegiem, prezentami i rodzinną, domową atmosferą. Jednak nie wszystkie dzieci mają możliwość spędzenia świąt we własnych domach. Czasami ich stan zdrowia sprawia, że nie mogą opuścić szpitalnego oddziału i spędzić czasu z najbliższymi. "Miś Pod Szpitalną Choinkę" to projekt cykliczny organizowany w ramach Programu Stałego ds. Zdrowia Publicznego Międzynarodowego Stowarzyszenia Studentów Medycyny IFMSA-Poland. Realizowany w grudniu, w niemal każdym z 15 oddziałów IFMSA-Poland, obejmuje całą Polskę. Polega na zbiórce pieniędzy, które później są przeznaczane na zakup prezentów dla dzieci, w Bydgoszczy są to dzieci z oddziałów pediatrycznych w Szpitalu Uniwersyteckim nr 1 im. dr. Antoniego Jurasza.

Nasi wolontariusze przygotowują domowe wypieki, które następnie są sprzedawane na kiermaszu ciast. Nasze stoiska z pachnącymi słodkościami będzie można spotkać 11 i 12 grudnia w godz. 12:00 - 18:00 w budynku audytoryjnym (Biblioteki Medycznej), budynku dydaktycznym patomorfologii i Domu Studenckim nr 3.

Organizowana jest również loteria z nagrodami, a tym roku wprowadziliśmy również możliwość licytacji tych najbardziej wartościowych. Utalentowani studenci z naszej uczelni i zaproszeni goście mają okazję zaprezentować swoje muzyczne zdolności podczas bożonarodzeniowego koncertu, poprzedzającego loterię z licytacją. Dochód z wszystkich organizowanych akcji wykorzystywany jest do wywołania uśmiechu na twarzach dzieci, na widok świątecznych upominków.

Nasz projekt cieszy się popularnością wśród studentów, którzy podczas zajęć klinicznych mieli okazję spotkać się z chorymi dziećmi. Także pracownicy oddziałów dziecięcych zawsze z wyczekiwaniem wypatrują naszej wizyty. Na oddziały pediatryczne wyrusza więc delegacja studentów przebranych za Świętego Mikołaja i jego pomocne Mikołajki, Aniołki, Diabełki oraz Elfy i obdarowuje małych pacjentów świątecznymi prezentami – zgodnie z zamysłem projektu mają to być pluszowe misie - oraz wspólnie z nimi kolęduje.

Zapraszamy do zapoznania się ze stroną naszego wydarzenia, utworzoną w serwisie społecznościowym Facebook – udostępniamy tam na bieżąco naszych sponsorów, którzy przekazali vouchery na loterię i licytację w szczytnym celu. .

Międzynarodowe Stowarzyszenie Studentów Medycyny IFMSA-Poland jest największą w Polsce, apolityczną organizacją non-profit, zrzeszającą młodych lekarzy i studentów medycyny. Podstawowymi założeniami naszej działalności są bezinteresowna pomoc i edukowanie społeczeństwa w zakresie ochrony zdrowia, a także obrony praw człowieka i wspieranie potrzebujących. W Polsce Stowarzyszenie istnieje od 1956 roku, dawniej znane jako PolMSIC. Aktualnie dzieli się na 15 Oddziałów, czyli jest obecne na wszystkich wyższych uczelniach medycznych w kraju, co za tym idzie skupia ponad 2000 studentów i młodych lekarzy z całej Polski. Corocznie organizujemy ponad 1000 wydarzeń w całym kraju.

Ze względu na szeroki zakres działania cała struktura IFMSA-Poland została podzielona na Programy Stałe:

 • SCOPE - Program Stały ds. Praktyk Wakacyjnych
 • SCORE - Program Stały ds. Wymiany Naukowej
 • SCOME - Program Stały ds. Edukacji Medycznej
 • SCOPH - Program Stały ds. Zdrowia Publicznego
 • SCORA - Program Stały ds. Zdrowia Reprodukcyjnego
 • SCORP - Program Stały ds. Praw Człowieka i Pokoju

Nasze cele:

 • Aktywna praca na rzecz społeczeństwa
 • Realizacja międzynarodowych projektów badawczych i programów edukacyjnych
 • Szerzenie wiedzy medycznej oraz akcje profilaktyczne dla społeczeństwa
 • Rozwój naukowy i osobisty studentów medycyny
 • Reprezentacja głosu studentów medycyny w Polsce i na arenie międzynarodowej
 • Integracja środowiska studentów medycyny

Miś pod szpitalną choinkę - lakat