Kolejne wyróżnienia za wynalazki

Kolejne wyróżnienia za wynalazki

Naukowcy Collegium Medicum UMK odnieśli kolejne sukcesy na międzynarodowej arenie targów naukowych. Uczestnictwo akademików w targach w Zagrzebiu i Norymberdze przyniosło wysoko ocenione wyróżnienia dla ich prac badawczych.

logo inovaW trakcie targów "Inova-Croatia 2018" w Zagrzebiu wynalazek „Drukowany 3D egzoszkielet dla dzieci z osłabieniem kończyn górnych", którego twórcami są prof. dr hab. Aleksander Goch i dr Emilia Mikołajewska z Katedry Fizjoterapii na Wydziale Nauk o Zdrowiu Collegium Medicum UMK oraz prof. dr hab. inż. Mariusz Kaczmarek, dr hab. inż. Marek Macko, dr inż. Dariusz Mikołajewski i mgr Zbigniew Szczepański z Instytutu Mechaniki i Informatyki Stosowanej Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy, zdobył złoty medal, nagrodę "Best invention for special needs" oraz nagrodę specjalną delegacji Iranu.

O medale na tegorocznych 43. Targach "Inova-Croatia 2018" rywalizowało ponad 800 wynalazków z przeszło 30 krajów świata. International Invention Show Inova Budi Uzor uważane są za trzecie najstarsze targi wynalazków o zasięgu globalnym. Ich tegoroczna lokalizacja w Zagreb Intenational Fair - jednym z 11 wiodących miejsc tego typu na świecie o ponad 100-letniej tradycji wystaw - spowodowała, że oprócz wynalazców, wizjonerów i naukowców, przedsiębiorców oraz przedstawicieli komercyjnych ośrodków badawczych z całego świata wystawę odwiedziło ponad 100 tys. widzów.

Z kolei w trakcie Jubileuszowych 70. Międzynarodowych Targów „Pomysły, Wynalazki, Nowe Produkty iENA 2018” w Norymberdze brązowy medal otrzymały wynalazki:

  • logo iena"Stent wewnątrznaczyniowy o właściwościach przyspieszających gojenie się miejsca implantacji i ograniczających wystąpienie zakrzepicy", którego autorami są dr Maciej Gagat, dr hab. Dariusz Grzanka, prof. dr hab. Alina Grzanka z Wydziału Lekarskiego Collegium Medicum UMK,
  • „Preparat o działaniu adaptogennym na bazie ekstraktu z Eleutherococcus senticosus i sposób wytwarzania preparatu o działaniu adaptogennym na bazie ekstraktu z Eleutherococcus senticosus”, którego autorami są dr Daniel Załuski oraz dr Rafał Kuźniewski z Wydziału Farmaceutycznego Collegium Medicum UMK

Targi iENA w Norymberdze są jedną z największych światowych imprez tego typu. Krajem partnerskim tegorocznej edycji był Iran, a impreza objęta była patronatem IFIA (International Federation of Inventors Asociation). Przez lata organizatorzy wypracowali sobie dużą renomę i markę, przez co targi są miejscem odwiedzanym przez specjalistów różnych branż z całego świata - w tym roku ekspozycję odwiedzili przedstawiciele biznesu z 40 państw. Tegoroczna edycja zgromadziła ponad 750 wynalazków z 28 krajów.

Norymberga DYPLOM