Listopad miesiącem walki z rakiem u mężczyzn

Movember2018

Polskie Towarzystwo Studentów Farmacji zaprasza na WYKŁAD OTWARTY w ramach akcji MOVEMBER. Wykład na temat raka prostaty i jąder u mężczyzn poprowadzi lek. Adam Ostrowski z Kliniki Urologii Ogólnej i Onkologicznej Szpitala Uniwersyteckiego nr 1 im. dr. A. Jurasza w Bydgoszczy.

MOVEMBER to coroczna, trwająca miesiąc akcja, która polega na zapuszczaniu wąsów w listopadzie, prowokując do dyskusji i podnosząc świadomość społeczną na temat problemów zdrowotnych mężczyzn. Rozmawiamy o raku jąder i prostaty, by uświadamiać mężczyznom, chłopcom a także kobietom, jak ważne są regularne badania i dbanie o swój stan zdrowia. Ideą akcji jest zachęcenie mężczyzn do regularnych badań w celu osiągnięcia wzrostu liczby wczesnych wykryć, diagnoz oraz efektywnych kuracji raka.

Data:
28 listopada 2018 r. (środa) godz. 18:05

Miejsce:
budynek audytoryjny (Biblioteki Medycznej)
sala nr 7
ul. M. Curie Skłodowskiej 9, Bydgoszcz

Więcej informacji na temat historii akcji Movember