Jak można rozpoznać ciążę - krótka historia testu ciążowego

Jak można rozpoznać ciążę - krótka historia testu ciążowego

28 listopada 2018 r. o godz. 18:00 zapraszamy osoby zainteresowane poszerzaniem medycznych horyzontów na wykład dr n. med. Kingi Lis pt. „Jak można rozpoznać ciążę - krótka historia testu ciążowego” w ramach cyklu ogólnodostępnych wykładów popularnonaukowych „Medyczna Środa”.

Współcześnie test ciążowy jest prawdopodobnie najczęściej używanym testem do samodiagnostyki. Jest to również pierwszy test, który z laboratorium trafił do użytku domowego. W obecnych czasach wykonanie testu nie wymaga fachowego przygotowania, żadnej aparatury czy specjalnych przygotowań i trwa kilka minut . To nie zawsze było takie proste. Historia testu ciążowego rozpoczyna się bowiem w starożytnym Egipcie i trwa do dnia dzisiejszego, zaś na drodze rozwoju i doskonalenia tego badania poległo wiele żab, królików, myszy i innych małych zwierząt. Dzięki nim dziś nie musimy „wróżyć”, dziś możemy „zmierzyć”.

Na wykłady zapraszamy w każdą środę o godz. 18:00 do auli Collegium Medicum UMK przy ul. Jagiellońskiej 13 w Bydgoszczy.

Wstęp wolny.

Zapraszamy szczególnie osoby zainteresowane poszerzaniem medycznych horyzontów!

MS banerek