Rejs Niepodległości

WitkowskaStudentka I roku Optyki okularowej z elementami optometrii Collegium Medicum UMK, Beata Witkowska wyruszyła w rejs dookoła świata z okazji stulecia odzyskania niepodległości. Organizatorem Rejsu Niepodległości na pokładzie „Daru Młodzieży” jest Ministerstwo Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej.

Uczestnictwo w rejsie poprzedził konkurs, w którym młodzież wykazywała się wiedzą o historii działań niepodległościowych Narodu Polskiego. Dodatkowym warunkiem była znajomość morza. Na wyprawę zakwalifikowało się 1000 młodych osób z całego kraju. Trasa rejsu, która prowadzi przez 22 porty osiemnastu państw świata m.in. Kopenhagę, Bordeaux, Dakar, Kapsztad, Dżakarta, Singapur, Szanghaj, Osakę, Los Angeles czy Londyn została podzielona na odcinki. Nasz studentka popłynie na odcinku Osaka - Los Angeles. Celem wieńczącym wyprawę są Światowe Dni Młodzieży w Panamie w dniach 22-28 stycznia 2019 r.

Więcej info: http://pl2018.org/

www.facebook.com/RejsNiepodleglosci