Rekrutacja do grupy kontrolnej przedsięwzięcia badawczego

PARPA program

Zespół badawczy zaprasza na rekrutację do grupy kontrolnej realizowanego przedsięwzięcia badawczego, którego celem jest wykazanie związku odczuwania głodu alkoholu i głodu przedposiłkowego z wybranymi cechami obrazu klinicznego i stanu odżywienia, wybranymi polimorfizmami genów oraz zmiennymi klinicznymi, psychologicznymi i antropomentrycznymi (stan odżywienia):

• studentów ostatnich 2 lat studiów, z Wydziału Lekarskiego oraz Wydziału Farmaceutycznego
  • pracowników Szpitala Uniwersyteckiego nr 1 i 2
  • pracowników Collegium Medicum UMK.

Limit osób badanych 70 mężczyzn i 30 kobiet.

Kryteria uczestnictwa:

• brak uzależnień od substancji psychoaktywnych z wyjątkiem nikotynizmu
  • brak chorób przewlekłych metabolicznych
  • wiek 18-59 lat
  • brak infekcji wirusowych i bakteryjnych, w tym zaburzeń funkcji wątroby o tym charakterze (np. HCV, HBS)
  • zgoda na jednorazowe wypełnienie kwestionariuszy psychologicznych oceniających (m.in. obecność uzależnienia od alkoholu, głód alkoholu, depresję, odżywianie, cechy osobowości i temperamentu)
  • zgoda na jednorazowe pobranie krwi żylnej do badań biochemicznych
  • zgoda na jednorazowe pobranie wymazu z błony śluzowej jamy ustnej do badań genetycznych
  • zgoda na wykonanie pomiaru składu ciała metodą impedancji urządzeniem TANITA 780–MC
  • brak znacznej nadwagi

Kierownik badań: dr n. o zdr. Damian Czarnecki (Zakład Pielęgniarstwa Psychiatrycznego)

Zgłoszenie uczestnictwa
proszę kierować na adres e-mail czarneckidamian@cm.umk.pl

Ustalenie miejsca, terminu i przygotowania do badań nastąpi drogą elektroniczną.