Medycyna molekularna, czyli nowe metody diagnostyki i leczenia nowotworów

Medycyna molekularna, czyli nowe metody diagnostyki i leczenia nowotworów

7 listopada 2018 r. o godz. 18:00 zapraszamy osoby zainteresowane poszerzaniem medycznych horyzontów na wykład dr hab. Karoliny Szewczyk-Golec pt. „Medycyna molekularna, czyli nowe metody diagnostyki i leczenia nowotworów” w ramach cyklu ogólnodostępnych wykładów popularnonaukowych „Medyczna Środa”.

Nowotwory złośliwe stanowią jedną z głównych przyczyn umieralności zarówno w Polsce, jak i na świecie. Na froncie walki z nowotworami ramię w ramię z lekarzami onkologami stają specjaliści z różnych dziedzin nauki. Badania z zakresu genetyki i biologii molekularnej komórek nowotworowych pozwalają na wdrażanie nowoczesnych, wręcz rewolucyjnych metod z zakresu diagnostyki choroby nowotworowej, jak i terapii spersonalizowanej, w której leczenie dostosowuje się do indywidualnego profilu molekularnego nowotworu u pacjenta. Opracowano między innymi innowacyjną metodę diagnostyki i monitorowania przebiegu leczenia raka - tzw. płynną biopsję, niezwykle zaawansowaną technologicznie, ale precyzyjną i skuteczną, chociażby w wykrywaniu przerzutów. Badania te niosą nadzieję, że w XXI wieku uda się osiągnąć przełom w walce z nowotworami.

Na wykłady zapraszamy w każdą środę o godz. 18:00 do auli Collegium Medicum UMK przy ul. Jagiellońskiej 13 w Bydgoszczy.

Wstęp wolny.

Zapraszamy szczególnie osoby zainteresowane poszerzaniem medycznych horyzontów!

MS banerek