Mleko matki darem życia

Mleko matki darem życia

24 października 2018 r. o godz. 18:00 zapraszamy osoby zainteresowane poszerzaniem medycznych horyzontów na wykład lek. Aleksandry Lewandowskiej pt. „Mleko matki darem życia” w ramach cyklu ogólnodostępnych wykładów popularnonaukowych „Medyczna Środa”.

„Ma pani za mało mleka, pani dziecko za mało przybiera na wadze, proszę włączyć mieszankę!”. Ileż razy mamy karmiące słyszą takie zalecenie z ust pediatrów czy położnych? Czy jednak zawsze jest to wskazane? Mleko mamy jest najzdrowszym składnikiem odżywczym rekomendowanym w pierwszej kolejności przez WHO, Amerykańską Akademię Pediatrii oraz Polskie Towarzystwo Hepatologii i Żywienia Dzieci do 6 m-ca życia. Dodatkowe pokarmy to prosta droga do zaniku laktacji. Z drugiej strony nie można doprowadzić do niedożywienia dziecka. By nie iść po „najprostszej linii oporu”, ale też nie głodzić, warto poznać wskaźniki skutecznego karmienia piersią i rzetelnie ocenić sytuację.

Na wykłady zapraszamy w każdą środę o godz. 18:00 do auli Collegium Medicum UMK przy ul. Jagiellońskiej 13 w Bydgoszczy.

Wstęp wolny.

Zapraszamy szczególnie osoby zainteresowane poszerzaniem medycznych horyzontów!

MS banerek