W gronie Ambasadorów Zdrowia

Ambasador Zdrowia 2018Dr hab. Aldona Kubica, prof. UMK, kierownik Katedry i Zakładu Promocji Zdrowia Collegium Medicum UMK, została wyróżniona tytułem Ambasadora Zdrowia przyznawanym przez Instytut Biznesu.

Statuetki Ambasadorów Zdrowia trafiają do najciekawszych osobowości świata medycyny i farmacji, lekarzy, naukowców – ludzi, którzy walczą z chorobami, hamują lub powstrzymują ich rozwój, sprawiają, że pacjenci mogą cieszyć się zdrowiem dłużej.

Do współpracy i wskazań kandydatur zapraszane są instytucje naukowe, uczelnie i przedsiębiorcy. Wyboru laureatów dokona kapituła powołana przez Instytut Biznesu, organizatora konkursu.

Tegoroczni Ambasadorzy Zdrowia:

• prof. dr hab. n. med. Jerzy Sadowski, prezes zarządu Unicardia & Unimedica
  • prof. dr hab. n. med. Cezary Szczylik, ordynator Oddziału Onkologii w Szpitalu Europejskie Centrum Zdrowia Otwock
  • dr hab. n. o zdr. Aldona Kubica, prof. UMK, kierownik Katedry i Zakładu Promocji Zdrowia CM UMK w Bydgoszczy
  • prof. dr hab. n. med. Andrzej Kokoszka, kierownik II Kliniki Psychiatrycznej WUM

Tytułem Ambasadora Zdrowia 2018 zostały nagrodzone także dwie instytucje:

• Diaverum Polska – dostawca usług nefrologicznych
  • Świat Oka Centrum Okulistyczne